+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Трансфертне ціноутворення та митна вартість. Комітет з митної оцінки Всесвітньої митної організації (ВМО) публікує новий огляд випадку застосування документації з ТЦУ під час митної оцінки

02 листопада, 2017 Блог

Ivan Shynkarenko_

Іван Шинкаренко

Партнер КМ Партнери

Минуло вже майже два роки з часу публікації великого матеріалу Комітету з митної оцінки ВМО про співвідношення ТЦУ та митної оцінки1. Будемо відвертими, з цього матеріалу важко було зрозуміти, коли ж ТЦУ може стати корисним під час визначення митної вартості та навпаки. І ось зрештою Комітет починає рухатися в правильному напрямі, а саме – описувати конкретні приклади, коли ці два інститути можуть ефективно взаємодіяти.

У новому, вже другому огляді (Case study 14.2) описується ситуація, коли митниця аналізувала документацію з ТЦУ під час митного постаудиту – перевірки після завершення митного оформлення. При цьому метою такого дослідження було визначити, чи вплинув на цінотворення імпортних товарів факт взаємозалежності імпортера-покупця та закордонного постачальника.

Нагадаємо, що згідно з пунктом 2.а. Статті I Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року (т.зв. «Кодекс митної оцінки СОТ») сам по собі взаємозв’язок не є перешкодою до розмитнення за контрактною ціною. Однак у такому разі «повинні бути вивчені обставини навколо продажу й контрактну вартість повинно бути прийнято за умови, що ці відносини не вплинули на ціну». Схожі формулювання є і у вітчизняному Митному кодексі, система митної оцінки в якому повністю базується на Угоді.

У наведеному «кейсі» документація ТЦУ якраз і розглядається митницею як обставини навколо продажу, що можуть бути досліджені. Встановлено, що контрактна ціна, за якою товар імпортувався, визначалася за методом «ціни перепродажу». Зокрема, ціна на 2012 рік визначалася виходячи з фактичної ціни перепродажу товару в країні імпорту за підсумками попереднього року за мінусом планової маржі (валового прибутку), встановленої на рівні 40 %.
Однак фактичні результати за підсумками року перевищили сподівання – виявилося, що фактично імпортер заробив валовий прибуток на рівні 64 %.

З точки зору ТЦУ ситуація просто чудова, адже відповідно до економічного аналізу в документації за 2012 рік ринковий діапазон рентабельності був визначений на рівні 35 % – 46 %. Тобто рентабельність вище ринку і витрати в контрольованій операції явно не завищені.

Але ось із точки зору митниці виявилося, що не все так добре.

Зокрема, за висновком митниці той факт, що фактичний валовий прибуток за імпортними операціями виявився вищим за ринковий діапазон свідчить про те, що такий прибуток не відповідає функціям, активам та ризикам імпортера. А тому контрактна ціна була занизькою, оскільки не відповідала нормальній практиці ціноутворення в аналізованій економічній сфері.

Як наслідок, митниця зробила висновок про те, що митна вартість за операціями імпорту була занижена і має бути переглянута із застосуванням інших методів визначення митної вартості у встановленому порядку.
Тож які висновки?

Останнім часом співвідношення ТЦУ та митної оцінки стало «модною фішкою», коли представники бізнесу пропонують митникам надавати документацію ТЦУ. Чомусь у певних спеціалістів склалося враження, що такий документ мінімум на 100 сторінок має забезпечити прийняття митної вартості на рівні контрактної ціни.

Як бачимо, спішити не варто. Спочатку варто впевнитись, чи не свідчить ваша документація якраз про те, що митна вартість була визначена не на ринковому рівні.

Примітки:

1Можна ознайомитися за посиланням.

Перегляди 3826

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Узагальнююча податкова консультація Міністерства фінансів України про оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів 01 жовтня, 2021    1317

Окремі питання трансфертного ціноутворення: роз’яснює Мінфін 16 червня, 2021    2299

Нові правила трансфертного ціноутворення в Україні розширюють перелік обов’язків платників податків 19 травня, 2021    11383

Чергова реінкарнація спецправил ТЦУ щодо сировинних товарів. Чи спрацює в цей раз? 09 вересня, 2020    3478

Глобальний тренд: операції з сировинними товарами та традиційною продукцією важкої промисловості під прицілом ТЦУ 20 листопада, 2018    1067

Паралельний імпорт: приховані податкові ризики для офіційних імпортерів в контексті правил трансфертного ціноутворення 24 жовтня, 2018    3013

Чим дихає міжнародна спільнота професіоналів ТЦУ

Враження від участі в Глобальному форумі з трансфертного ціноутворення в Мюнхені під егідою International Tax Review
17 жовтня, 2018    2774

WTS Global Country TP Guide:
Комплексне дослідження з ТЦУ у 73 країнах
12 жовтня, 2018    1821

Болгарію виключено з переліку «низькоподаткових» юрисдикцій для цілей ТЦУ 27 квітня, 2018    3822

Штрафи з ТЦУ: чи правомірно штрафують за несвоєчасне подання звіту у періоді до 01 січня 2017 р.? 26 квітня, 2018    1140

Штрафи в ТЦУ: загальний огляд 12 березня, 2018    34855

Оновлено перелік «низькоподаткових» юрисдикцій, операції з якими визнаватимуться контрольованими 07 березня, 2018    5418

Прокоментувати