+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Юлія Кривомаз виступила з доповіддю на засіданні Комітету АПУ з податкового та митного права

06 травня, 2022 Хроніки та обличчя

04 травня 2022 року відбулась онлайн-дискусія Комітету АПУ з податкового та митного права, присвячена оподаткуванню в умовах воєнного стану.

Це перша онлайн-зустріч членів Комітету з початку вторгнення рф на територію України. За цей час було прийнято низку законів, направлених на функціонування держави в умовах воєнного стану. За два місяці уже є можливість бачити дію відповідних змін та над чим варто працювати далі.

Юлія Кривомаз, старший радник , виступила з доповіддю на тему «Як працює система ПДВ під час воєнного стану?». І цим вкотре підняла важливе питання: чи не на часі взагалі скасувати цей податок?

«Система справляння ПДВ не працює та знаходиться в дисбалансі. Для багатьох платників податків суттєво змінилися правила гри, виникло безліч виключень, заблоковано бюджетне відшкодування ПДВ, заблоковано реєстрацію податкових накладних, що призводить до невизначеності щодо права на податковий кредит у покупців. А найбільший тягар ПДВ лягає на найбідніше населення, у якого більша частина статків йде саме на повсякденне споживання», – зазначає Юлія.

Але поки ще існує ПДВ, йдемо далі по основних змінах. Юлія звернула увагу, що законодавцем введено нові норми щодо звільнення від самонарахування ПДВ у разі знищення / пошкодження товарів внаслідок обставин непереборної сили. Але оскільки Податковим кодексом не врегульовано перелік документів на підтвердження знищення майна, слід відповідально підійти до питання документування факту такого знищення / пошкодження (на які документи краще орієнтуватися, можна переглянути у презентації Юлії за посиланням нижче).

Сподіваємося на більш ліберальний підхід податкового органу до вимог щодо проведення інвентаризації для списання знищених / пошкоджених товарів, основних засобів, адже проведення інвентаризації може бути пов’язано з рядом ризиків для членів комісії (нерозірвані снаряди, руйнування пошкоджених конструкцій).

А якщо понесені збитки не пов’язані напряму із веденням бойових дій? Якщо, наприклад, продукція стала некондиційною внаслідок неможливості покупця виконати договір опосередковано через бойові дії (перебування покупця в зоні бойових дій, зміна потреб ринку внаслідок війни). За словами Юлії, у таких випадках йдеться швидше про суттєву зміну обставин для сторін договору, яка й зумовила відступ від зобов’язань за договором / втрату продукції, оскільки відсутній причинно-наслідковий зв’язок між втратою майна та дією обставин непереборної сили (форс-мажору). Тож є підстави говорити, що ПДВ не підлягає нарахуванню і в такому випадку. Але знову наголошуємо, що платник податків має правильно підійти до документування втрати майна.

Більше детально з цими питаннями можна ознайомитися у презентації Юлії за посиланням.

Перегляди 802

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Обов’язок уточнення військово-облікових даних з 18.05.2024 р. 17 травня, 2024    406

Мобілізація засуджених, осіб із судимістю, підозрюваних та обвинувачених 17 травня, 2024    198

Нові правила мобілізації: Закон прийнято 11 квітня, 2024    2040

Запровадження електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста 04 квітня, 2024    537

Військовий облік, мобілізація та проходження військової служби по-новому: чого очікувати? 08 лютого, 2024    1274

Оформлена відстрочка як обов’язкова передумова для перетину кордону чоловіками під час воєнного стану 07 лютого, 2024    501

Виїзд чоловіків за кордон в умовах воєнного стану – деякі практичні аспекти 07 грудня, 2023    506

Виїзд чоловіків за кордон в умовах воєнного стану – чи є заборона? 15 серпня, 2022    16781

Верховний Суд: перевірки, проведені всупереч мораторію за ПКУ з посиланням на Постанову КМУ № 89, є незаконними 13 травня, 2022    1859

Негативні наслідки збільшення вдвічі ставки військового збору,
і
Як забезпечити, щоб те, що ми [вважаємо] сплачуємо на армію, йшло дійсно на армію, і чому ще це може бути корисно
13 травня, 2022    6642

Непрацююча СЕА ПДВ – хто має нести відповідальність? 06 травня, 2022    2825

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) від Мінреінтеграції – чи застосовний такий Перелік для податкових цілей? 04 травня, 2022    20187

Прокоментувати