Україна націлена на імплементацію правил BEPS в частині ТЦУ
26 березня 2019 року на засіданні Комітету АПУ з податкового та митного права порушили тему «Що BEPS прийдешній нам готує?».
Тетяна Лисовець, Голова комітету з податкового та митного права, старший партнер АО «АК«Соколовський і партнери», традиційно привітала учасників, оголосила порядок денний та закликала до жвавої дискусії.
Головна тема заходу була присвячена BEPS або ж Base erosion and Profit Shifting — розмиванню оподаткуваної бази й виведенню прибутку з-під оподаткування.
Андрій Реун, партнер, керівник податкової практики ЮФ «EVRIS», запевнив, що BEPS як «покращення» в сфері трансфертного ціноутворення: «Існує план дій BEPS, який включає в себе 15 кроків, що охоплюють різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Саме 15-м кроком є Multilateral Instrument (MLI) — це багатосторонній інструмент, що розроблений ОЕСР для швидкого внесення змін до угод про уникнення подвійного оподаткування».
За словами пана Андрія, з презентацією якого можна ознайомитися тут, MLI набуде чинності після спливу трьох місяці після дати здачі документів про ратифікацію на зберігання ОЕСР.
«Щодо BEPS та трансфертного ціноутворення (ТЦ). Стратегічний план ДФС — розширення бази оподаткування, а механізм контролю за ТЦ — один із дієвих механізмів. Тому Україна націлена на імплементацію правил BEPS також в частині трансфертного ціноутворення» — зауважив Андрій Реун.
Юлія Федосюк, координатор практик податкового та корпоративного права ЮК «ASA GROUP», розповіла про багатосторонню конвенцію MLI, а саме про її майбутнє: «Ця конвенція про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування — інструмент, що дає змогу крахнам-підписантам одночасно внести зміни до всіх або деяких угод про уникнення подвійного оподаткування (презентація спікера за посиланням)».
Світлана Мусієнко, партнер Sayenko Kharenko, розглянула перспективи правового регулювання в Україні у відповідності до плану BEPS. Що таке контрольовані іноземні компанії, як працює режим КІК, критерії його визнання — про це та більше читайте у презентації пані Світлани тут.
Едуард Голодницький, адвокат, CEO legaltech проекту Firm24, назва ТОР 5 BEPS-ризиків в 2019 році в міжнародному податковому структуруванні. Повний перелік ризиків та їхній детальний опис за посиланням.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Війна – це не привід ігнорувати дотримання вимог щодо трансфертного ціноутворення
225
Finally! Україна приєдналась до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн
448
Свіже рішення Верховного Суду щодо правил ТЦУ: нові підходи до застосування методу ПНЦ, щодо яких, на жаль, залишились питання
647
Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок щодо укладення договорів про попереднє узгодження ціноутворення для цілей ТЦУ
547
Узагальнююча податкова консультація Міністерства фінансів України про оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів
935
Окремі питання трансфертного ціноутворення: роз’яснює Мінфін
1574
Нові правила трансфертного ціноутворення в Україні розширюють перелік обов’язків платників податків
9119
Нова форма Звіту про контрольовані операції і Порядок його заповнення: що змінилось?
895
Нові правила щодо визначення ділової мети в Україні
З 01 січня 2021 року набирають чинності оновлені правила щодо визначення ділової мети операцій, представлені у 2020 році
1233
Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній: форма та порядок подачі
1801
Звітуємо з ТЦУ за 2020 р.: що Вам ще потрібно знати
1053
Чи має розумне економічне виправдання нова система норм ПКУ щодо контролю розумної економічної причини (ділової мети) господарських операцій платника податків?
22069
