Україна націлена на імплементацію правил BEPS в частині ТЦУ
26 березня 2019 року на засіданні Комітету АПУ з податкового та митного права порушили тему «Що BEPS прийдешній нам готує?».
Тетяна Лисовець, Голова комітету з податкового та митного права, старший партнер АО «АК«Соколовський і партнери», традиційно привітала учасників, оголосила порядок денний та закликала до жвавої дискусії.
Головна тема заходу була присвячена BEPS або ж Base erosion and Profit Shifting — розмиванню оподаткуваної бази й виведенню прибутку з-під оподаткування.
Андрій Реун, партнер, керівник податкової практики ЮФ «EVRIS», запевнив, що BEPS як «покращення» в сфері трансфертного ціноутворення: «Існує план дій BEPS, який включає в себе 15 кроків, що охоплюють різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Саме 15-м кроком є Multilateral Instrument (MLI) — це багатосторонній інструмент, що розроблений ОЕСР для швидкого внесення змін до угод про уникнення подвійного оподаткування».
За словами пана Андрія, з презентацією якого можна ознайомитися тут, MLI набуде чинності після спливу трьох місяці після дати здачі документів про ратифікацію на зберігання ОЕСР.
«Щодо BEPS та трансфертного ціноутворення (ТЦ). Стратегічний план ДФС — розширення бази оподаткування, а механізм контролю за ТЦ — один із дієвих механізмів. Тому Україна націлена на імплементацію правил BEPS також в частині трансфертного ціноутворення» — зауважив Андрій Реун.
Юлія Федосюк, координатор практик податкового та корпоративного права ЮК «ASA GROUP», розповіла про багатосторонню конвенцію MLI, а саме про її майбутнє: «Ця конвенція про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування — інструмент, що дає змогу крахнам-підписантам одночасно внести зміни до всіх або деяких угод про уникнення подвійного оподаткування (презентація спікера за посиланням)».
Світлана Мусієнко, партнер Sayenko Kharenko, розглянула перспективи правового регулювання в Україні у відповідності до плану BEPS. Що таке контрольовані іноземні компанії, як працює режим КІК, критерії його визнання — про це та більше читайте у презентації пані Світлани тут.
Едуард Голодницький, адвокат, CEO legaltech проекту Firm24, назва ТОР 5 BEPS-ризиків в 2019 році в міжнародному податковому структуруванні. Повний перелік ризиків та їхній детальний опис за посиланням.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Краще пізно, ніж ніколи: нарешті законодавці вирішили виправити норми щодо відповідальності за уточнення звітності з ТЦУ
688
Кабмін оновив перелік «низькоподаткових» юрисдикцій
1258
Багатостороння угода компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн набрала чинності для України: наслідки для учасників МГК в Україні
661
Помилка резидента, або того, хто ним вже себе не вважає (деякі неочевидні моменти запровадження автоматичного обміну інформацією за CRS)
597
Зміни до ознак контрагентів-нерезидентів для визнання операцій контрольованими або здійснення 30% коригування з податку на прибуток
1483
Суд першої інстанції відмовив податковій у кваліфікації витрат як управлінських (таких, що не мають ділової мети)
556
Зміни в ПКУ щодо КІК – що нового з 01 липня 2024 року? Штрафи скасовано чи призупинено?
2856
Зрештою Верховний Суд визнав, що застосування порівняльного аналізу ТЦУ було правильним (справа «Олімпекс Купе Інтернейшнл»)
381
Активні пасивні доходи КІК
53557
Справа «Олімпекс Купе Інтернейшнл» проти ГУ ДПС в Одеській області: після нового розгляду Верховний Суд все ж остаточно відмовив податківцям у «креативному» застосуванні методу чистого прибутку
1096
Важлива судова практика з ТЦУ: касаційна скарга податкової знову (частково) задоволена Верховним Судом – чому справа є важливою та які вагомі нюанси не враховані?
1478
