+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Пропозиція Єврокомісії щодо тимчасової лібералізації торгівлі з Україною в умовах війни

03 травня, 2022 Інформаційні листи

В екстреному порядку та без проходження численних бюрократичних процедур Європейська комісія розробила та подала 27 квітня на розгляд Європейському парламенту та Європейській раді проект Регламенту Ради ЄС.

Регламент стосується тимчасової лібералізації торгівлі додатково до торгових поступок для українських товарів, що вже надані за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Символічно, що підтримка України з боку ЄС у ці важкі для нашої країни часи, зокрема і цей крок, спирається саме на Угоду про асоціацію. Загальні фрази в Угоді про повагу до суверенітету, прав людини й гідності, які раніше сприймалися як малозначущі, як виявилося, мають вагу. І надважливе історичне значення Угоди повною мірою ми починаємо усвідомлювати лише зараз.

Отже, що ж пропонують наші союзники з ЄС? Регламент передбачає здійснити три кроки, спрямовані на підтримку нашого експорту, а саме:

 • тимчасове скасування імпортних тарифів, які ще залишилися у межах функціонування зони вільної торгівлі для трьох категорій товарів:
  • промислових товарів, для яких імпортні тарифи поступово знижувалися відповідно до Угоди про асоціацію;
  • фрукти та овочі, на які поширюється система цін ввезення (спеціальна система, що передбачає захисне специфічне мито для 15 категорій овочів та фруктів, що ввозяться за цінами, нижчими за встановлені орієнтири). Дія цієї системи для українських овочів та фруктів також призупиняється;
  • сільськогосподарська продукція та продукти її переробки, для яких також відміняються квоти на ввезення в ЄС;
 • тимчасове незастосування антидемпінгового мита для товарів українського походження;
 • тимчасове незастосування спільних захисних правил щодо імпорту.

Останні два пункти є особливо важливими для українських виробників сталі.

Ці заходи з лібералізації торгівлі пропонується запровадити на строк в один рік з моменту публікації Регламенту.

Проект Регламенту передбачає також умови застосування звільнень, а саме:

 • відповідність правилам походження продукції і відповідних процедур. Тобто продукція має визнаватися такою, що походить з України;
 • Україна має утримуватися від запровадження нових мит або кількісних обмежень для товарів походженням з ЄС або ж від підвищення існуючих мит, а також інших внутрішніх адміністративних заходів, що можуть мати дискримінаційний вплив, якщо тільки вони не обґрунтовані війною;
 • повага Україною демократичних принципів, прав людини та фундаментальних свобод, а також верховенства права та «триваючі й змістовні зусилля» щодо боротьби з корупцією та іншою незаконною діяльністю.

Вказані кроки щодо лібералізації умов торгівлі з Україною можуть стати вагомою підтримкою для експортоорієнтованих галузей економіки України та забезпечити впевненість виробників у можливості збуту своєї продукції. Не менш корисним для країни є і прозоре нагадування про необхідність триваючих й змістовних зусиль по боротьбі з корупцією, незважаючи на війну. Тож очікуємо на прийняття Регламенту Європейським парламентом та радою.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2022

Перегляди 580

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Обов’язок уточнення військово-облікових даних з 18.05.2024 р. 17 травня, 2024    498

Мобілізація засуджених, осіб із судимістю, підозрюваних та обвинувачених 17 травня, 2024    262

Нові правила мобілізації: Закон прийнято 11 квітня, 2024    2096

Запровадження електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста 04 квітня, 2024    549

Військовий облік, мобілізація та проходження військової служби по-новому: чого очікувати? 08 лютого, 2024    1291

Оформлена відстрочка як обов’язкова передумова для перетину кордону чоловіками під час воєнного стану 07 лютого, 2024    511

Виїзд чоловіків за кордон в умовах воєнного стану – деякі практичні аспекти 07 грудня, 2023    508

Виїзд чоловіків за кордон в умовах воєнного стану – чи є заборона? 15 серпня, 2022    16837

Верховний Суд: перевірки, проведені всупереч мораторію за ПКУ з посиланням на Постанову КМУ № 89, є незаконними 13 травня, 2022    1861

Негативні наслідки збільшення вдвічі ставки військового збору,
і
Як забезпечити, щоб те, що ми [вважаємо] сплачуємо на армію, йшло дійсно на армію, і чому ще це може бути корисно
13 травня, 2022    6658

Непрацююча СЕА ПДВ – хто має нести відповідальність? 06 травня, 2022    2828

Юлія Кривомаз виступила з доповіддю на засіданні Комітету АПУ з податкового та митного права 06 травня, 2022    802

Прокоментувати