Електронний підпис на звичайній флешці: to be, or not to be
Суб'єкти господарювання, які, починаючи з 16.04.2019 року, надсилали електронні документи до податкової, мабуть, помітили в квитанціях попередження наступного змісту:
«Порушено вимоги Закону України «Про електронні довірчі послуги», а саме: сертифікат не містить ознаку «Приватний ключ згенерований у пристрої».
«Додатково повідомляємо: особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису)».
На даний час ці попередження є рекомендаційними і ще не анонсовано, коли вимога податкової стане категоричною. Далі розберемося предметно, в чому суть і що каже законодавець. Якщо ви не бажаєте заглиблюватися в нетрі законодавчих формулювань та лише хочете дізнатися, що робити далі, переходьте одразу до висновків у кінці статті.
Розбираємося з термінологією ...
Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Відтепер на рівні закону – визнання іноземних КЕП в Україні та інші зміни навколо КЕП
979
Іноземні електронні підписи визнаються в Україні
1191
Документ без номера й без дати: новий ДСТУ 4163:2020
1439
Новий адміністративно-територіальний устрій: держава реформує, а бізнес розгрібає
1293
Заборона пластикових пакетів: розбираємо закон
30355
Огляд ПДВ-змін у законопроекті 4184, або не Google єдиним
1954
Нова довірча власність: пройшов рік, а нічого не змінилось
1114
Доказова сила імейлів: позиції Касаційного господарського суду
1342
Електронний документообіг та момент виникнення податкових зобов’язань – і не тільки…
6473
Проект закону № 2260: що зміниться у сфері електронного документообігу у разі його підписання Президентом України
6392
Юридичні особи повинні будуть оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників
13177
