Нова довірча власність: пройшов рік, а нічого не змінилось
У теперішніх умовах, коли суди та реєстратори можуть приймати «дивні» рішення, кредитори-заставодержателі почувають себе незахищеними. Покращити ситуацію був покликаний Закон1, що набув чинності приблизно рік тому та запропонував нову довірчу власність – вид забезпечення виконання зобов'язання. Фактично це наступний крок у бік збільшення режиму контролю кредиторів над заставленим майном.
Пройшов рік, а ми так і не побачили прикладів масового застосування нового інституту. Далі розберемося, в чому його сутність та де можуть бути складнощі.
Основна інформація
Загальне уявлення про нову довірчу власність можна скласти, запам'ятавши наступні особливості:
- Нова законодавча конструкція передбачає, що боржник в якості «гарантії» повернення кредиту/позики одразу передає кредитору майно в обмежену (довірчу) власність. У період існування довірчої власності кредитор реєструє себе в якості власника, але за загальним правилом не може це майно продати (іншим чином відчужити), якщо боржник належно виконує свої зобов'язання за кредитом/позикою. Боржник має право повернути майно собі у власність, якщо виконає зобов'язання перед кредитором. Це відрізняє довірчу власність від застави (іпотеки), коли боржник продовжує бути власником майна, а кредитор може майно забрати, тільки якщо боржник не виконає зобов'язання.
- Договором сторони можуть самостійно врегулювати майже все: (1) хто в період існування довірчої власності буде користуватися майном та отримувати доходи від його використання, (2) хто несе витрати на утримання об'єкта, (3) за яких умов кредитор буде вправі остаточно стати власником об'єкта, (4) в якому порядку та за якою ціною це відбуватиметься, (5) коли і як довірча власність припиняється, а також більшість інших суттєвих питань.
...
Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Новий адміністративно-територіальний устрій: держава реформує, а бізнес розгрібає
1184
Заборона пластикових пакетів: розбираємо закон
29917
Юридичні особи повинні будуть оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників
13060
Новий старий процес
3885
Останні зміни в адміністративному судочинстві
1391
Ліцензія на зберігання пального – впорядкування ринку чи нові корупційні ризики?
1487
Проблеми захисту персональних даних
15917
Користуватися реєстром нерухомості стане легше
60192
З кінця 2018 року будь-яке виправлення в реєстрі компанії вимагає надання інформації щодо бенефіціарів
1234
Електронний підпис на звичайній флешці: to be, or not to be
1564
Персональна відповідальність керівника та інші важливі зміни в Кодексі з процедур банкрутства: аналіз деяких нововведень
1793
