+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Чергові митні новели в умовах воєнного стану. Призупинення стягнення митних платежів та митне оформлення за спрощеною процедурою

01 Квітня, 2022 Інформаційні листи

Зі сплином трьох тижнів збройної агресії росії проти України, Кабінетом Міністрів України (далі – Уряд) було прийнято рішення максимально спростити усі митні процедури, зокрема запровадити в Україні найшвидшу митницю із відсутністю будь-яких паперів на митниці та без сплати митних платежів1.

На виконання проголошеного пропонується запровадити зміни, які суттєво спростять митні формальності, пов’язані із оформленням та пропуском на митну територію України товарів, а також передбачають відсутність справляння митних платежів для певних категорій товарів.

Тож які саме основоположні зміни буде запроваджено для спрощення процедури митного оформлення та для яких саме товарів не потрібно буде сплачувати митні платежі?

По-перше, платники єдиного податку першої, другої та третьої групи, крім платників єдиного податку третьої групи, що сплачують ПДВ (далі – платники єдиного податку), отримають право обирати один із двох способів митного оформлення та митного контролю товарів:

  1. Спрощений спосіб. Митне оформлення товарів, які ввозяться через морські, автомобільні та залізничні пункти пропуску, здійснюватиметься без справляння митних платежів із поданням митниці попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю та заходів нетарифного регулювання (крім державного експортного контролю).
  2. Стандартний спосіб. Митне оформлення та оподаткування товарів здійснюватиметься у повному обсязі та на загальних підставах відповідно до вимог Митного кодексу України (далі – МКУ) та Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При цьому звільнятимуться від оподаткування ввізним митом та ПДВ товари, що ввозяться на територію України платниками єдиного податку, крім наступної категорії товарів:

  • спирту етилового та інших спиртових дистилятів;
  • алкогольних напоїв, пива (крім квасу «живого» бродіння);
  • тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, сигарет, цигарок, сигарил та рідин, що використовуються в електронних сигаретах2;
  • товарів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Також при виборі способів митного оформлення товарів декларант може обрати тільки один із двох способів, а у випадку вибору спрощеного способу декларант має подати Державній митній службі відповідну заяву за встановленою формою в електронному чи паперовому вигляді3.

У випадку, якщо суб’єкт господарювання обрав спрощений спосіб та вже подав відповідну заяву, він може відмовитись від застосування спрощеного способу, однак такі дії унеможливлюватимуть повторне подання заяви про застосування спрощеного способу. До того ж при поданні заяви про застосування спрощеного способу декларанту не може бути відмовлено у застосуванні такого способу, крім вищенаведеного випадку.

Відмітимо, що спрощений спосіб митного оформлення та митного контролю товарів (зокрема транспортних засобів) застосовуватиметься не раніше 01.04.2022 р. і діятиме до моменту припинення або скасування воєнного стану на території України.

По-друге, в частині заходів нетарифного регулювання запропоновані зміни передбачають, що при використанні спрощеного режиму відбуватиметься тимчасове припинення дії заходів нетарифного регулювання для імпортованих товарів, за винятком наступних категорій товарів:

  • товарів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством;
  • товарів, що ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом;
  • наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
  • товарів військового призначення або товарів подвійного використання;
  • радіоактивних матеріалів, небезпечних відходів.

Оновлення від 11.04.2022 р.: По-третє, для всіх суб’єктів господарювання звільняються від оподаткування ввізним митом операції із ввезення товарів, крім товарів, що мають походження або ввозяться з Республіки Білорусь/Російської Федерації, а також крім спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива (крім квасу «живого» бродіння), тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

По-четверте, встановлюватиметься мораторій на проведення перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, зокрема своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, а також зупинення розпочатих перевірок та мораторій на вручення вже складених Актів про результати перевірок та податкових повідомлень-рішень. Крім того, зупинятиметься і перебіг строків, визначених окремими статтями МКУ, та можливість митних органів приймати рішення про продовження строків, крім тих, перебіг яких було зупинено.

Отже, усі вищенаведені зміни мають посприяти ефективній та безперебійній роботі економіки України у період воєнного стану та дозволять збільшити ефективність та швидкість митного оформлення відповідних товарів при їх ввезенні на територію України.

Довідково:

Відповідні зміни передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 р. № 330 «Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 330) та Проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану», що наразі знаходиться на підписі у Президента як Законопроект № 7190 від 22.03.2022 р. (далі – Закон № 7190). Постанова № 330 набуде чинності після набуття чинності Законом № 7190.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Примітки:

1 Джерело за посиланням.

2 Перелік відповідно до тексту Постанови № 330. Відповідно ж до тексту Закону № 7190 слова «сигарети», «цигарки», «сигарили» відсутні.

3 Відповідна форма наразі ще не розроблена. Постанова № 330 передбачає, що Державна митна служба має забезпечити розроблення форм заяв протягом двох днів з дня набрання чинності Постановою № 330.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2022

Перегляди 3313

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Критерії визначення підприємств критично важливими та порядок бронювання: що змінюється з 01.12.2024 р. 25 Листопада, 2024    567

Виїзд чоловіків за кордон: оформлена відстрочка, як підстава для перетину кордону 04 Листопада, 2024    406

Бронювання працівників через Портал Дія: з якими проблемами вже стикнувся бізнес 07 Серпня, 2024    858

Бронювання через Портал Дія 18 Липня, 2024    433

Чому та коли можлива мобілізація чоловіків до 25 років 12 Липня, 2024    981

Дотримання режиму експортного забезпечення під час митного оформлення: рух проти вітру 11 Липня, 2024    458

Зміни до процедури бронювання військовозобов’язаних 19 Червня, 2024    1259

Обов’язок уточнення військово-облікових даних з 18.05.2024 р. 17 Травня, 2024    2631

Мобілізація засуджених, осіб із судимістю, підозрюваних та обвинувачених 17 Травня, 2024    5310

Нові правила мобілізації: Закон прийнято 11 Квітня, 2024    2585

Запровадження електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста 04 Квітня, 2024    805

Військовий облік, мобілізація та проходження військової служби по-новому: чого очікувати? 08 Лютого, 2024    1601

Прокоментувати