+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

ЗДП (загальна декларація прибуття) підкралась непомітно

19 листопада, 2020 Інформаційні листи

Закон від 02.10.2019 р. № 141-IX про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів (далі – АЕО) доповнив Митний кодекс ст. 1941 та ст. 1942. Ці статті визначили обов’язок при перетині митного кордону товарами подавати новий документ – загальну декларацію прибуття (далі – ЗДП).

ЗДП подається перевізником до митниці, у зоні діяльності якої розташовано пункт пропуску через державний кордон України, де товари вперше перетнуть митний кордон України.

Цю декларацію необхідно подати до прибуття таких товарів на митну територію у встановлені Митним кодексом строки. При цьому подавати її треба у вигляді електронного повідомлення, засвідченого електронним цифровим підписом, або через інтерфейс для подання такої декларації, розміщений на офіційному веб-сайті Державної митної служби.

Положення щодо ЗДП почали діяти з 07.11.2020 р. і стали несподіванкою для багатьох суб’єктів ЗЕД. Особливо малоприємним це нововведення стало для перевізників, безпосередньо для яких цей обов’язок і з’явився.

Однак найбільші питання виникли у випадку перетину кордону іноземними перевізниками, які зненацька виявили, що для виконання цієї формальності необхідно не тільки подбати про оформлення власне декларації прибуття, а й мати електронний цифровий підпис, що визнаватиметься в Україні, яким така декларація має бути засвідчена.

Особливо важливими ці питання є в світлі ч. 11 ст. 1941 Митного кодексу України про те, що «відсутність на момент здійснення митних формальностей у пункті пропуску через державний кордон України загальної декларації прибуття на товари є підставою для відмови у пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що їх перевозять, та притягнення перевізника до адміністративної відповідальності відповідно до цього Кодексу».

Однак гарною новиною є те, що у цієї проблеми є відносно просте рішення, адже ЗДП може подаватися від імені перевізника його представником.

Тому іноземним перевізникам варто подбати про укладення договорів з представниками в Україні, які мають електронний цифровий підпис і зможуть вчасно подати ЗДП від їх імені. Однак не варто забувати, що відповідальність за правильність заповнення ЗДП несе перевізник, а не представник, і це варто враховувати при виборі представника та формулюванні договору.

Ну а вітчизняним імпортерам, що користуються послугами іноземних перевізників, також варто звернути на це увагу, якщо вони бажають одержати свої вантажі вчасно.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2020

Перегляди 7180

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Чергові митні новели в умовах воєнного стану. Призупинення стягнення митних платежів та митне оформлення за спрощеною процедурою 01 квітня, 2022    2597

Обмеження щодо експорту харчової продукції з України, введені під час дії воєнного стану 15 березня, 2022    2768

Спрощення оформлення митних вантажів в умовах воєнного стану 14 березня, 2022    1442

Спори щодо класифікації товару за кодом УКТ ЗЕД: актуальна судова практика, що може стати у нагоді при «запеклій боротьбі» з митним органом 19 серпня, 2021    673

Спори щодо митної вартості: огляд свіжих рішень Верховного Суду 15 квітня, 2021    1290

Податкові пільги для нових значних інвестицій 02 квітня, 2021    2133

Авторизовані економічні оператори (АЕО): хто може отримати цей статус? 14 січня, 2020    1992

В Україні з 01 січня 2020 р. змінено Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток та/або не є податковими резидентами держав своєї реєстрації 14 січня, 2020    8934

Статус авторизованого економічного оператора (АЕО) та його переваги 24 грудня, 2019    1909

Оновлення процедури митного оформлення за законом щодо авторизованих економічних операторів 16 грудня, 2019    787

Зміни Митного кодексу у зв’язку з авторизованими економічними операторами – спрощення, але не для всіх 28 листопада, 2019    3230

Зміни Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності – «зелене світло» паралельному імпорту 22 жовтня, 2019    3627

Прокоментувати