+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Податкові пільги для нових значних інвестицій

02 квітня, 2021 Інформаційні листи

28 березня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти із значними інвестиціями в Україні» від 02 березня 2021 року № 1293-IX (далі – Закон). Даним Законом надано низку податкових пільг для інвесторів, що здійснюють значні інвестиції в Україну.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», інвестором зі значними інвестиціями визнається «зареєстрована в Україні юридична особа, яка спеціально утворена для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, є стороною спеціального інвестиційного договору та господарська діяльність якої спрямовується виключно на реалізацію інвестиційного проекту із значними інвестиціями та виконання спеціального інвестиційного договору». Саме на таких юридичних осіб поширюються податкові пільги з ПДВ та податку на прибуток, про які йдеться далі.

1. Звільнення від ПДВ

П. 76 підрозділу 2 розділу 20 Податкового кодексу України (далі – ПК України) до 01 січня 2035 року звільняються від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього інвестором зі значними інвестиціями. Таке звільнення передбачено у разі ввезення такого устаткування та виробів виключно для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору.

Підпунктом 15 п. 4 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України зазначено коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, ввезення яких звільняється від ПДВ на підставі зазначеної норми. При цьому такі товари мають бути виготовлені не раніше ніж за три роки до дати їх ввезення на митну територію України і не бути у використанні. Дане положення також передбачає, що перелік та обсяги ввезення товарів затверджуються Кабінетом Міністрів України разом з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Також Законом передбачено, що застосування податкової пільги можливе лише в межах строку реалізації інвестиційного проекту та в межах невикористаного на момент митного оформлення товарів загального обсягу надання державної підтримки, визначеного у спеціальному інвестиційному договорі.

Таким чином, податкова пільга з ПДВ фактично повністю прив’язана до спеціального інвестиційного договору – застосування інвестором пільги можливе лише після укладення спеціального інвестиційного договору (та внесення відомостей про договір до реєстру інвестиційних проектів зі значними інвестиціями) та саме в інвестиційному договорі з Кабінетом Міністрів України узгоджується перелік товарів, що буде ввезено на територію України та до яких буде застосовано податкову пільгу з ПДВ.

Крім цього, Закон встановлює, що у випадку нецільового використання товарів або дострокового припинення спеціального інвестиційного договору, інвестор зі значними інвестиціями зобов’язаний сплатити, окрім податкових зобов’язань з ПДВ, що мали бути сплачені при ввезені, ще пеню відповідно до норм ПК України.

2. Звільнення від податку на прибуток підприємств

До 01 січня 2035 року інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору, звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств, за умови, що цей прибуток отримано в результаті виконання такого договору.

Звільнення інвестора від податку на прибуток може застосовуватися протягом п’яти років та не раніше дати введення в експлуатацію об’єкта інвестиційного проекту. Для звільнення інвестор подає до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації заяву у довільній формі про використання права на застосування звільнення.

Обов’язковою умовою для застосування звільнення від податку на прибуток є виконання інвестором зі значними інвестиціями своїх зобов’язань за спеціальним інвестиційним договором.

Пільги не застосовуються до контрольованих операцій, здійснюваних інвестором у рамках інвестиційного проекту. Закон передбачає визначення окремого об’єкта оподаткування та застосування до нього загальної ставки податку.

3. Пільга щодо земельного податку

Крім того, Закон дозволяє органам місцевого самоврядування до 01 січня 2035 року зменшувати ставки земельного податку та орендну плату за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються в межах реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Закон також встановлює обмеження для отримання податкових пільг у межах загального обсягу надання державної підтримки. Таким чином, у випадку досягнення обсягу державної підтримки, визначеного умовами спеціального інвестиційного договору, застосування податкових пільг припиняється, а інвестор сплачує податки в загальному порядку.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2021

Перегляди 2853

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Повторна криміналізація контрабанди товарів: добре забуте старе 22 січня, 2024    484

Де знайти СПРАВЖНІЙ закон? АБО
Як встановити дійсні норми Податкового кодексу на певний момент часу?
19 січня, 2024    320

Олександр Мінін виступив на ХІІ Податковому форумі АПУ 28 вересня, 2023    285

Чи може платник податків надати в суд документи, які не були надані податковому органу, та на якій підставі суд може не враховувати ці документи? 15 травня, 2023    1947

Статус «ризикового»: все ж таки оскаржується чи ні? 23 листопада, 2022    1297

При зверненні до суду для стягнення податкового боргу та заборгованості з ЄСВ податкова не буде сплачувати судовий збір 08 листопада, 2022    562

Зміни до переліку документальних позапланових перевірок, які дозволено проводити на період до припинення або скасування воєнного стану 07 листопада, 2022    869

Як бізнесу розуміти проголошення податкової реформи 10-10-10 (+3) 13 вересня, 2022    707

Чергові митні новели в умовах воєнного стану. Призупинення стягнення митних платежів та митне оформлення за спрощеною процедурою 01 квітня, 2022    3085

Обмеження щодо експорту харчової продукції з України, введені під час дії воєнного стану 15 березня, 2022    3464

Спрощення оформлення митних вантажів в умовах воєнного стану 14 березня, 2022    1994

Податкове законодавство в умовах воєнного стану 07 березня, 2022    1839

Прокоментувати