Як купувати сільськогосподарську землю без обмежень?
З початку липня 2021 року було відкрито ринок землі. Як заявляє чимало політиків, на перших етапах купити сільськогосподарську землю зможуть виключно громадяни, а пізніше – також і українські юридичні особи, та в жодному разі – не іноземні інвестори (принаймні до схвалення такого рішення на всеукраїнському референдумі).
Дійсно, формально Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (далі – Закон про ринок землі) забороняє набуття сільськогосподарських земель на користь іноземців або юридичних осіб, учасниками яких є іноземні громадяни та/або юридичні особи. Також заборонено укладати попередні договори купівлі-продажу сільськогосподарських земель або видавати довіреності для розпорядження ними на користь юридичних осіб у період, поки юридичні особи не матимуть права придбавати такі землі (тобто до 01.01.2024 року).
Проте, насправді, для фахового юриста не буде складно створити механізми для придбання контролю над сільськогосподарськими землями інституціональними інвесторами (у тому числі іноземними), із повним дотриманням норм законодавства. Головними гравцями на цьому ринку мають стати українські банки1, контроль або партнерство з якими згідно із Законом про ринок землі відкривають для інвесторів практично необмежений персональний ринок землі.
...
Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Законопроект про консолідацію земель
Як непропорційне посилення прав орендарів сільськогосподарських земель за Законопроектом 2194 може обернутися проти них та насправді погіршити становище
Як пережити перевірку Держгеокадастру без втрат
Поновлення оренди землі: чи достатньо «мовчазної згоди» орендодавця?
На що звернути увагу у законопроєкті № 2194 про дерегуляцію земельних відносин?
Новий закон щодо планування використання земель
Закон про ринок землі: зміна правил гри
Обмін сільськогосподарських земель: скасування мораторію може спровокувати оскарження сумнівних угод у минулому
«Автоматичний» перехід права оренди землі у разі придбання нерухомості: судова практика та перспективи
Господар ринку: фінальний текст земельної реформи
Земельна афера
Запобіжники земельної реформи: як вони працюють у ЄС