Звітуємо про виконання квоти
Звертаємо Вашу увагу, що до 1 лютого 2014 року роботодавці з чисельністю штату понад 20 працівників мають проінформувати органи Державної служби зайнятості про виконання ними квоти на працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» для роботодавців з чисельністю штату понад 20 працівників встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (оскільки подаємо звіт за 2013 рік, то потрібно рахувати середньооблікову чисельність штатних працівників за 2012 рік).
Зазначимо, що до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать, зокрема (повний перелік див. ч. 1. ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»):
- молодь, яка закінчила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (протягом шести місяців після закінчення навчання) і яка вперше приймається на роботу;
- особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
- один з батьків або особа, яка їх замінює і: має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства та/ або інваліда I групи;
- особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 №271 («Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню») затверджена форма, за якою подається інформація про зайнятість і працевлаштування вищезазначених громадян. Цим же наказом визначений порядок розрахунку квоти (з 2013 року роботодавці це роблять самостійно) та заповнення такої інформації.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Повідомлення про надзвичайні заходи у сфері трудового законодавства в Україні, спричинені кризою Covid-19
472
Проєкт нового Порядку контролю за додержанням законодавства про працю – вчитися на помилках? Держпраці: ні, не чули.
1842
Польові будні Держпраці.
Судова справа про використання цивільно-правових договорів у відносинах з фізичними особами
805
5-та група єдиного податку: «+» vs «-»
3200
Маніпуляція як інвестпроект
831
Нові розміри штрафів за порушення трудового законодавства
1457
Огляд практики Верховного Суду за 2018 р., пов’язаної з розмежуванням цивільно-правових та трудових відносин
1059
Нові та старі ризики невідповідності найменувань посад працівників підприємства Класифікатору професій
735
Звернення Касаційного адміністративного суду до Великої Палати: актуальні питання та результати
2673
Якщо застарілий Кодекс законів про працю (КЗпП) не реформується, а життя не стоїть на місці, то що робити?
15849
Зміни в порядку ведення та зберігання трудових книжок працівників представництв іноземних юридичних осіб
1448
Перевірка переписки працівника роботодавцем: ЄСПЛ змінив своє рішення у справі «Барбулеску проти Румунії»
3418
