У першому читанні прийнято законопроект про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю
18 вересня 2012 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу законопроект “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю” реєстр. № 11128 від 03.09.2012 р. (далі – “Законопроект № 11128”).
У випадку, якщо Законопроект №11128 буде прийнятий та набере чинності у своїй поточній редакції, режим набуття юридичними особами права власності на землю може зазнати наступних суттєвих змін.
1. Юридичні особи, засновані за законодавством України громадянами України або юридичними особами України, можуть втратити право набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
Запропоновані зміни до ч. 1 ст. 82 Земельного кодексу України залишають за юридичними особами, заснованими за законодавством України, право набувати у власність тільки земельні ділянки несільськогосподарського призначення. Вказані зміни не узгоджуються з іншими статтями Земельного кодексу України, які, відповідно до Законопроекту №11128, залишаються без змін і дозволяють за певних умов українським юридичним особам набувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення (ст. 22, 130 Земельного кодексу України).
2. Юридичні особи, що засновані за законодавством України однією іноземною юридичною особою, яка має 100 % частки участі (т.н. 100 % дочірні підприємства іноземних юридичних осіб) нарешті будуть визнані суб’єктами права власності на землю на законодавчому рівні.
(На сьогодні у ст. 82 Земельного кодексу України, яка встановлює перелік суб’єктів права власності на землю, відсутня згадка про дочірнє підприємство зі 100 % участю іноземної юридичної особи; це спровокувало виникнення поширеної думки органів державної влади, що такі юридичні особи не можуть придбавати землю (навіть несільськогосподарського призначення) через “відсутність правових підстав” для такого придбання).
Подальший розвиток ситуації щодо прийняття даного законопроекту в цілому, дивіться тут.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Як купувати сільськогосподарську землю без обмежень?
1283
Законопроект про консолідацію земель
2500
Хто визначає нормативну грошову оцінку (НГО) земель за межами населених пунктів?
1767
Нова нормативна грошова оцінка земель за межами населених пунктів з 01 січня 2019 року – міф чи реальність?
2826
Звернення Касаційного адміністративного суду до Великої Палати: актуальні питання та результати
3834
Державна реєстрація права власності та інших речових прав на земельну ділянку – за умови наявності відомостей у Державному земельному кадастрі
17317
Щодо положень проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№ 7000 від 15.09.2017 р.) стосовно нормативної грошової оцінки земель (оновлено 26.01.2018 р.)
14591
Зміни Класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) та їхнє значення в контексті земельного та податкового законодавства
9464
Виправити оцінку
1810
Нормативна грошова оцінки землі – на стику земельного та податкового права
6993
[Незаконні] значні розміри плати за землю не за Податковим кодексом
2254
