Велика Палата ВС оголосила перерву у справі
про стягнення бюджетного відшкодування ПДВ
На розгляді Великої Палати Верховного Суду (далі – Велика Палата ВС) знаходиться справа щодо відшкодування «старого» ПДВ. Зокрема, як детально було проаналізовано у нашому інформаційному листі, Велика Палата ВС при вирішенні даної справи розгляне питання:
(1) чи має право вимога про стягнення коштів з бюджету існувати як належний ефективний засіб захисту порушених прав платника податків,
(2) чи буде суд розглядати тільки звернення щодо спонукання державних органів зробити те, що вони й так мали зробити,
(3) і як можна буде відшкодовувати «старий» ПДВ, який мав би бути відшкодований за Тимчасовим реєстром.
Розгляд даної справи було призначено Великою Палатою ВС на 30.10.2018 р. – і платники, що, по суті, очікують бюджетне відшкодування найдовше, затамувавши подих, очікували рішення-позицію щодо цього питання з надією на отримання можливості ефективного способу захисту своїх прав.
Адже позитивна позиція Великої Палати ВС стала б рятівним колом для платників податків за обставин, коли Тимчасовий реєстр заяв про повернення бюджетного відшкодування не створено та він не працює, положення закону, що передбачали порядок видачі податковим органом висновку про бюджетне відшкодування, втратили чинність, а рішення судів про зобов’язання вчинити дії (видати висновок)не виконувались податковим органом роками.
Разом з цим, відповідно до інформації, отриманої у Верховному Суді, – у розгляді справи № 826/7380/15 Великою Палатою ВС під час судового засідання 30.10.2018 р. було оголошено перерву.
При цьому наразі не відомі ані причини оголошення перерви, ані строк, до якого така перерва триватиме, адже наступна дата судового засідання у даній справі невідома.
Сподіваємося, все ж таки, що підставою для перерви у судовому розгляді є розуміння Великою Палатою ВС серйозності справи та кількості питань, які будуть вирішуватися із прийняттям рішення, і не є результатом певних політичних настроїв (оцінки наповненості бюджету і т. д.).
З нетерпінням очікуємо рішення Великої Палати ВС та сподіваємося на справедливий і неупереджений судовий розгляд.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Багатостороння угода компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн набрала чинності для України: наслідки для учасників МГК в Україні
Де знайти СПРАВЖНІЙ закон? АБО
Як встановити дійсні норми Податкового кодексу на певний момент часу?
Строки звернення з позовом про стягнення «старого» бюджетного відшкодування з ПДВ: врахування правової позиції Верховного Суду чи «гра у кості»?
Олександр Мінін виступив на ХІІ Податковому форумі АПУ
Чи може платник податків надати в суд документи, які не були надані податковому органу, та на якій підставі суд може не враховувати ці документи?
Строки стягнення бюджетного відшкодування з ПДВ: що змінилося після рішення Великої Палати Верховного Суду?
Юлія Кривомаз виступила на онлайн-заході Комітету АПУ «Проблемні питання ПДВ»
Статус «ризикового»: все ж таки оскаржується чи ні?
При зверненні до суду для стягнення податкового боргу та заборгованості з ЄСВ податкова не буде сплачувати судовий збір
Зміни до переліку документальних позапланових перевірок, які дозволено проводити на період до припинення або скасування воєнного стану
Як бізнесу розуміти проголошення податкової реформи 10-10-10 (+3)
З 2022 року набули чинності нові правила оподаткування ПДВ