+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

КМ Партнери разом з бізнесом протистоїть «драконівським» штрафам за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

13 січня, 2020 Інформаційні листи

Для платників податків питання, за яке «правопорушення» Податковий кодекс передбачає штраф від 10 % до 50 %, за рівнем складності наразі більше схоже до питання на екзамені «як звати викладача», оскільки значна частина бізнесу знайома з такими штрафами на рівні емпіричного досвіду за 2019 рік та витрачає значні ресурси для забезпечення виконання своєчасної реєстрації усіх документів у Єдиному реєстрі податкових накладних, незалежно від реальної на те необхідності.

Безумовно, з певною необхідністю забезпечення вимог податкового законодавства шляхом державно-правового примусу складно не погодитись. Однак не все, що зафіксовано у законі, є «законом». Недостатньо лише зафіксувати в законі покарання, щоб відповідна ситуація стала правопорушенням, а покарання – «правовою відповідальністю». Інакше виходить, що якщо у законі передбачити, що, побачивши податківця, платник податків має його вітати поклоном до полу, тричі сказати «Ку!» і ляснути себе по щоках, і штраф у вигляді конфіскації усього майна, то невиконання усіх або однієї із таких дій слід визнати порушенням, а конфіскацію усього майна – належним штрафом.

На наше переконання, передусім важливий справедливий баланс між публічними та приватними інтересами, і штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, зокрема тих, що не видаються покупцям, такої перевірки не витримують. І, до слова, штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних не єдині штрафи за Податковим кодексом України, які таку перевірку не витримують.

Тож експерти КМ Партнери разом із бізнесом намагаються повернути вектор «податкового примусу» до здорового глузду та пропорційності (співмірності) до реальної шкоди або іншим суспільно-небезпечним наслідкам, як на конкретних кейсах, так і комплексно.

Передусім, «поле бою» в адміністративних судах, які мають відповідну компетенцію і повноваження для захисту платників податків від надмірно обтяжуючих штрафів. Наразі «поле бою» адвокатів КМ Партнери – це більш ніж два десятки судових спорів з податковими органами, і в декількох таких спорах адвокати КМ Партнери успішно домоглись скасування для бізнесу штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних як непропорційних та таких, що не можуть бути застосовані за відсутності небезпечного характеру такого «правопорушення».

У декількох судових справах адвокатам КМ Партнери вже вдалось переконати адміністративний суд застосувати процедуру незгоди із застосуванням норм закону, передбачену ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, та не застосовувати відповідні положення Податкового кодексу, які передбачають штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, оскільки такі положення несумісні з Конституцією України. Поки що такі позиції та підходи, звісно, як все нове, судами сприймаються досить обережно, однак вже сам судовий процес має суттєвий ефект для бізнесу з огляду на значну економію коштів, оскільки на час судового розгляду сума накладених штрафних санкцій «заморожується» до набрання чинності рішенням суду.

Також безумовно важливою є активна роль та позиція бізнесу в цілому щодо неправомірності штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, тож адвокати КМ Партнери для забезпечення комплексного вирішення проблем із застосуванням таких штрафів постійно ініціюють та беруть участь у публічних обговореннях та комунікаціях в рамках бізнес-асоціацій (зустрічі в Німецько-Українській промислово-торговельній палаті, Європейській Бізнес Асоціації, Американській торговельно-промисловій палаті в Україні, Асоціації правників України, а також дискусії в ЗМІ).

І з огляду на важливість забезпечення загального вирішення питання із непропорційними «драконівськими» штрафами для бізнесу напрацювання адвокатів КМ Партнери щодо підходів та захисту у таких спорах є максимально відкритими та доступними для застосування:

Тож пропонуємо долучатись до боротьби за забезпечення пропорційності та справедливості штрафних санкцій у податковій правозастосовній практиці та у разі зіткнення з подібними ситуаціями піднімати ці питання в оскарженні та судових процесах на всіх рівнях від першої інстанції до Конституційного Суду і ЄСПЛ включно.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2020

Перегляди 1200

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Чи може платник податків надати в суд документи, які не були надані податковому органу, та на якій підставі суд може не враховувати ці документи? 15 травня, 2023    1699

Строки стягнення бюджетного відшкодування з ПДВ: що змінилося після рішення Великої Палати Верховного Суду? 01 березня, 2023    801

Юлія Кривомаз виступила на онлайн-заході Комітету АПУ «Проблемні питання ПДВ» 13 лютого, 2023    1446

Статус «ризикового»: все ж таки оскаржується чи ні? 23 листопада, 2022    1060

При зверненні до суду для стягнення податкового боргу та заборгованості з ЄСВ податкова не буде сплачувати судовий збір 08 листопада, 2022    378

Зміни до переліку документальних позапланових перевірок, які дозволено проводити на період до припинення або скасування воєнного стану 07 листопада, 2022    703

Як бізнесу розуміти проголошення податкової реформи 10-10-10 (+3) 13 вересня, 2022    585

Податкове законодавство в умовах воєнного стану 07 березня, 2022    1708

Які зміни внесено в ПКУ з 01 січня 2022 року Законом № 1914? 25 січня, 2022    2821

Верховна Рада прийняла законопроект № 4184: «податок на Google» та інші важливі зміни 09 червня, 2021    2086

Податкові пільги для нових значних інвестицій 02 квітня, 2021    2515

Президент підписав Закон, що знижує ставку ПДВ для сільгосппродукції 23 лютого, 2021    1171

Прокоментувати