+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Особливості оскарження донарахувань (штрафних санкцій) з ЄСВ

автори: Олександр Шемяткін, Анна Кравчук

24 березня, 2020 Ексклюзив

Визнання цивільних відносин юридичної особи з фізичною трудовими супроводжується донарахуванням ПДФО та ЄСВ. У такому випадку за результатами перевірки податковий орган виносить:


  • податкові повідомлення-рішення (далі – ППР) про нарахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору на підставі Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та

  • вимогу про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ, рішення про застосування штрафу/пені (далі – донарахування з ЄСВ) на підставі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон щодо ЄСВ).


Як свідчить практика, платники оскаржують донарахування з ЄСВ та ППР одночасно, оскільки і донарахування з ЄСВ, і ППР виносяться податковим органом за результатами однієї перевірки і здебільшого випливають з одних і тих же обставин та виявлених порушень.

Однак строки оскарження донарахувань з ЄСВ відрізняються від строків оскарження донарахувань з податків. При цьому через різні строки адміністративного оскарження за Законом щодо ЄСВ та ПКУ рішення про результати розгляду скарги на донарахування з ЄСВ приходили раніше за аналогічні рішення за результатами розгляду скарг на ППР. Це призводило до того, що платники пропускали строки на оскарження донарахувань з ЄСВ, чекаючи для спільного судового оскарження ще й рішення за результатами розгляду скарги на ППР.

Тому у цьому оглядовому листі хочемо звернути увагу на особливі строки адміністративного та судового оскарження донарахувань з ЄСВ, в т.ч. з урахуванням нещодавніх законодавчих змін, внесених Законом України № 465-IX від 16 січня 2020 року (законопроєкт № 1209-1 від 19 вересня 2019 року)1. ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 1187

Прокоментувати