Обіцяти – не означає одружитися: дозвіл на проведення податкової перевірки ≠ призначення
Питання незаконності призначення податкових перевірок у рамках кримінального провадження слідчими суддями на підставі пп. 78.1.11 ПК України вже майже рік підіймається правовою спільнотою. Перший аналітичний матеріал на цю тему «Податкові перевірки в рамках кримінального провадження: незаконність і недопустимість, наслідки» був опублікований ще 16.10.2016 р.
І після цього дійсно почалися певні зміни у практиці:
- платники почали оскаржувати ухвали слідчих суддів в апеляційному порядку (детальніше в аналітичному матеріалі «Історія Перемоги. Апеляційний суд скасував Ухвалу про призначення податкової перевірки на підставі пп. 78.1.11 ПК України (справа А. Журжія)»);
- слідчі судді почали відмовляти у задоволенні клопотань органів досудового слідства про призначення податкових перевірок в рамках кримінального провадження (детальніше в аналітичному матеріалі «Знову про незаконність податкових перевірок в рамках кримінального провадження. Що далі?»).
При цьому деякі цікаві зміни у судовій практиці з цього приводу відбулися і в адміністративних судах.
1.
Надати дозвіл ≠ призначити перевірку
Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень (далі – ЄДРСР), існує судова практика слідчих суддів про задоволення клопотань слідчих/прокурорів «про надання дозволу» на проведення податкової перевірки в рамках кримінального провадження.
...
Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Поновлення податкових перевірок: на що зважати перед прийняттям рішення про допуск податкового органу та під час перевірки?
Олександр Мінін та Іван Шинкаренко взяли участь у круглому столі АНК Ukraine «Податкові та митні перевірки – практика та новації»
Накази про перевірку навіть за відсутності визначених для них законом підстав оскаржити неможливо?
Подобається чи не подобається – терпи, платнику податків [перевірку]?
Планова документальна перевірка у 2024 році призначена з посиланням на низький (порівняно із середньогалузевим) рівень сплати податку – НЕзаконно!
Подвійне дно Законопроєкту про комунікацію між бізнесом та податковою № 9662 (з оновленням від 15 березня 2024 року)
Юлія Кривомаз виступила на онлайн-заході Комітету АПУ «Актуальна судова практика в податкових спорах»
Не обійшлося: скасовано граничні строки здійснення досудового розслідування до підозри
Пороги для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 ККУ з 01 січня 2024 року
Спроба скасування «поправок Лозового» – бізнесу приготуватися!