+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Чи визнається дохід для цілей оподаткування при отриманні кредитів чи виникненні деякої іншої довгострокової заборгованості?

28 Грудня, 2018 Ексклюзив

Особливо останнім часом почастішали випадки, коли за результатами перевірки податківці донараховують доходи підприємствам для цілей податку на прибуток через наявність у підприємства довгострокової заборгованості.

Якщо коротко, то аргументи податківців зводяться до того, що довгострокова заборгованість, на яку нараховуються відсотки, має відображатися в бухгалтерському обліку і фінансовій звітності за поточною дисконтованою вартістю. Це передбачено, наприклад, п. 10 П(С)БО 11 «Зобов’язання»: «10. Довгострокові зобов'язання, на які нараховуються відсотки, відображаються в балансі за їх теперішньою вартістю»; при цьому п. 4 «Загальних положень» цього облікового стандарту визначає: «Теперішня вартість – дисконтована сума майбутніх платежів (за вирахуванням суми очікуваного відшкодування), яка, як очікується, буде потрібна для погашення зобов'язання в процесі звичайної діяльності підприємства». Різницю між номінальною величиною заборгованості (сумою погашення) та теперішньою (дисконтованою) вартістю на певну дату податківці намагаються включити до суми доходу у фінансовій звітності. А оскільки для цілей податку на прибуток підприємств об’єкт оподаткування – це фінансовий результат, визначений у фінансовій звітності (доречних коригувань щодо розглядуваного питання Податковий кодекс не передбачає), то такий підхід призводить до безпосереднього збільшення об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств.

Фактичний масштаб цієї проблеми вже спонукав деякі бізнес-асоціації ініціювати звернення загального порядку з цього питання.

Тож чи має податкова насправді рацію щодо вищезазначеного?

1. ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 1582

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Додатковий капітал у ТОВ: тепер простіше чи складніше для цілей оподаткування? 24 Вересня, 2025    408

Утричі менше нарахувань та скасоване ППР: перемога нашої команди для міжнародної агрокомпанії 24 Липня, 2025    175

Звернення податківців за кордон: ризики оподаткування за операціями з нерезидентами 06 Травня, 2025    711

Документи від ТЦК, податкової чи митниці, направлені поштою, проте фактично не вручені: як це може створювати проблеми для (НЕ)отримувача 14 Березня, 2025    1465

ОАСК ліквідували – найгірші очікування підтвердились 26 Листопада, 2024    1964

Багатостороння угода компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн набрала чинності для України: наслідки для учасників МГК в Україні 07 Листопада, 2024    878

Кримінальний метод адміністрування податків 01 Квітня, 2024    1739

Зразки повідомлення про злочин на підставі ст. 366 ККУ «Службове підроблення» / ст. 367 ККУ «Службова недбалість» 01 Квітня, 2024    966

Наказ ДПС № 204 від 12 травня 2020 року щодо упорядкування роботи Комісій з питань зупинення реєстрації ПН / розрахунку коригування в ЄРПН 26 Січня, 2024    17061

Де знайти СПРАВЖНІЙ закон? АБО
Як встановити дійсні норми Податкового кодексу на певний момент часу?
19 Січня, 2024    1563

Олександр Мінін виступив на ХІІ Податковому форумі АПУ 28 Вересня, 2023    1014

Чи може платник податків надати в суд документи, які не були надані податковому органу, та на якій підставі суд може не враховувати ці документи? 15 Травня, 2023    4659

Прокоментувати