Олександр Мінін та Іван Шинкаренко виступили із доповідями на семінарі «Податки, валюта та інше: що потрібно знати бізнесу у 2019 році»
13 березня 2019 року відбувся семінар на тему «Податки, валюта та інше: що потрібно знати бізнесу у 2019 році», організований Німецько-українською промислово-торговельною палатою. На семінарі виступили із доповідями старший партнер Олександр Мінін та партнер Іван Шинкаренко.
Олександр Мінін у своєму виступі, присвяченому посиленню адміністративного тиску та штрафів на платників податків, розповів про спроби податкових органів застосувати штрафи за порушення нормативів з обігу готівки, неподання форми 20-ОПП щодо всього, що становить «об’єкти, пов’язані з оподаткуванням» на думку податкової, та за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних фактично як інструмент здирництва, а не дійсного забезпечення повної сплати податків. Олександр Мінін пояснив, чому і як варто боротися із такою практикою податкових органів, а також звернув увагу на розглядувані санкції з точки зору Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та доречної судової практики Європейського Союзу.
Виступ Івана Шинкаренка був присвячений змінам у правилах трансфертного ціноутворення у 2019 році. Він звернув увагу на спірні моменти у нововведеннях щодо правил ТЦУ та нові можливості податкової в межах контролю ТЦУ. Також Іван розповів про незвичні новації у правозастосуванні, зокрема, визнання ДФС України виплат заробітної плати фізичним особам – нерезидентам контрольованими операціями, та пояснив хибність такої логіки податкових органів.
Завантажити pdf-файл презентації Олександра Мініна (823 Kb)
Завантажити pdf-файл презентації Івана Шинкаренка (625 Kb)
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Де знайти СПРАВЖНІЙ закон? АБО
Як встановити дійсні норми Податкового кодексу на певний момент часу?
Олександр Мінін виступив на ХІІ Податковому форумі АПУ
Чи може платник податків надати в суд документи, які не були надані податковому органу, та на якій підставі суд може не враховувати ці документи?
Статус «ризикового»: все ж таки оскаржується чи ні?
При зверненні до суду для стягнення податкового боргу та заборгованості з ЄСВ податкова не буде сплачувати судовий збір
Зміни до переліку документальних позапланових перевірок, які дозволено проводити на період до припинення або скасування воєнного стану
Як бізнесу розуміти проголошення податкової реформи 10-10-10 (+3)
Податкове законодавство в умовах воєнного стану
Які зміни внесено в ПКУ з 01 січня 2022 року Законом № 1914?
Верховна Рада прийняла законопроект № 4184: «податок на Google» та інші важливі зміни
Податкові пільги для нових значних інвестицій
Що змінилося з 01 січня 2021 року у сфері оподаткування?