У першому читанні прийнято законопроект щодо спрощення процедур сертифікації на ринку зерна України
21.05.2013 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 2459 від 05.03.2013 про внесення змін до Закону України “Про зерно та ринок зерна в Україні” (щодо дерегуляції ринку зерна). Якщо зазначений законопроект буде прийнятий та набере чинності у його поточній редакції, зазнають змін процедури сертифікації, що діють на українському ринку зерна.
Зокрема, законопроект № 2459 передбачає наступні зміни:
- Щодо сертифікації якості зерна та продуктів його переробки
Скорочена сфера обов’язкової сертифікації якості зерна та продуктів його переробки:
- для вивезення з митної території України: обов’язкова сертифікація проводиться лише у випадках, якщо вимога щодо наявності сертифіката якості зафіксована у зовнішньоекономічному договорі (контракті);
- для переміщення територією України: обов’язкова сертифікація проводиться, якщо зерно та продукти його переробки придбаваються повністю або частково за рахунок коштів держаного або місцевого бюджету, або якщо вимога щодо наявності сертифіката якості зафіксована у договорі (контракті).
- Щодо сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки
- встановлений необмежений строк дії сертифіката послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки (чинна редакція закону передбачає, що строк дії відповідного сертифіката становить 1 рік із дати його видачі);
- скорочений строк для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі відповідного сертифікату з 30 днів до 10 днів з дня подання заявки.
- Інші зміни
- скорочений перелік продуктів переробки зерна. Зокрема, виключені побічні продукти переробки (висівка, макуха і шрот), що фактично скасовує сертифікацію якості та послуг зі зберігання відносно побічних продуктів переробки зерна.
Поточна редакція законопроекту передбачає, що відповідний закон набирає чинності з дня його опублікування.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Як купувати сільськогосподарську землю без обмежень?
Законопроект про консолідацію земель
Хто визначає нормативну грошову оцінку (НГО) земель за межами населених пунктів?
Нова нормативна грошова оцінка земель за межами населених пунктів з 01 січня 2019 року – міф чи реальність?
Звернення Касаційного адміністративного суду до Великої Палати: актуальні питання та результати
Державна реєстрація права власності та інших речових прав на земельну ділянку – за умови наявності відомостей у Державному земельному кадастрі
Щодо положень проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№ 7000 від 15.09.2017 р.) стосовно нормативної грошової оцінки земель (оновлено 26.01.2018 р.)
Зміни Класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) та їхнє значення в контексті земельного та податкового законодавства
Виправити оцінку
Нормативна грошова оцінки землі – на стику земельного та податкового права
[Незаконні] значні розміри плати за землю не за Податковим кодексом