При зверненні до суду для стягнення податкового боргу та заборгованості з ЄСВ податкова не буде сплачувати судовий збір
03 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» (законопроект № 8045), яким, зокрема, передбачено внесення змін і до законодавства щодо сплати судового збору.
Так, у Законі України «Про судовий збір» розширено коло справ, при зверненні з якими до суду особи будуть звільнятись від сплати судового збору.
Вирішено доповнити ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» новим пунктом, який звільняє від сплати судового збору Державну податкову службу України та її територіальні органи при зверненні до суду з позовами в частині стягнення сум податкового боргу та заборгованості зі сплати ЄСВ.
Як пояснюють ініціатори законопроекту, зміни в законодавстві спрямовані на те, аби забезпечити економію бюджетних коштів на сплату судового збору у питаннях, пов’язаних зі стягненням сум узгоджених грошових зобов’язань платників податків.
Водночас, вважаємо, що такі зміни суперечать конституційному принципу рівності, оскільки для платників податків не встановлено жодних пільг щодо сплати судового збору у разі звернення до суду з позовами про стягнення бюджетної заборгованості.
Зокрема, при зверненні з позовами про стягнення сум бюджетного відшкодування ПДВ платники податків повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Мета встановлення певних відмінностей повинна бути об’єктивно виправданою та справедливою. Однак, на перший погляд, логічність запропонованих змін навряд чи фактично відповідає принципу рівності та є справедливою.
Звертаємо увагу, що вищевказані нововведення наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону. Наразі Закон знаходиться на підписі у Президента України.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Статус «ризикового»: все ж таки оскаржується чи ні?
513
Зміни до переліку документальних позапланових перевірок, які дозволено проводити на період до припинення або скасування воєнного стану
560
Як бізнесу розуміти проголошення податкової реформи 10-10-10 (+3)
505
Податкове законодавство в умовах воєнного стану
1606
Які зміни внесено в ПКУ з 01 січня 2022 року Законом № 1914?
2254
Верховна Рада прийняла законопроект № 4184: «податок на Google» та інші важливі зміни
1979
Податкові пільги для нових значних інвестицій
2275
Що змінилося з 01 січня 2021 року у сфері оподаткування?
6521
Питання міграції та оподаткування під час пандемії COVID-19
3039
Верховний Суд: стягнути, не можна зобов’язати
3763
Градус широти
1398
«День Д»: законопроект № 1210 прийнято у другому читанні та в цілому
2049
