Роз’яснення податкової щодо зміни Методичних рекомендацій в частині відкриття кримінальних проваджень за статтею 212 Кримінального Кодексу України
В продовження теми щодо зміни моменту ініціювання кримінального провадження за наслідками податкових перевірок повідомляємо, що 4 вересня 2014 року Головне управління Міндоходів в м. Києві видало роз’яснення стосовно зміни Методичних рекомендацій щодо порядку організації, проведення та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Детальніше про нові Методичні рекомендації ми писали в оглядовому листі від 26 вересня 2014 року (перейти до оглядового листа). Відповідно до роз’яснення:
«Головне управління Міндоходів у м. Києві звертає увагу, що основним нововведенням цих Методичних рекомендацій є зміна порядку передачі слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріалів перевірок для прийняття рішень про початок досудового розслідування (ст. 214 КПК України).
А саме, матеріали перевірок передаються протягом 10 робочих днів з дня прийняття податкового повідомлення-рішення (або відповідних вимог та рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені – при проведенні перевірок єдиного внеску).
Однак, у разі проведення адміністративного оскарження прийнятих рішень, зазначена документація передається протягом 10 робочих днів з дня завершення процедури такого оскарження.
Слід зазначити, що водночас зазначені норми не стосуються процедури судового оскарження, а дата завершення адміноскарження визначається відповідно до ст. 56 Податкового кодексу України.
Нагадуємо, що у попередній редакції Методичних рекомендацій, яка діяла до 31 липня поточного року, матеріали перевірок слідчим підрозділам фінрозслідувань передавалися незалежно від оскарження платником в адміністративному чи досудовому порядку зменшених до відшкодування сум податку на додану вартість або нарахованих податкових зобов’язань.
Викладені новації дозволять зменшити кількість порушених досудових розслідувань у разі скасування прийнятих податкових повідомлень-рішень, що сприятиме налагодженню діалогу між владою і бізнесом, забезпечить прозоре ведення податкових перевірок та зменшить рівень корупції в податкових органах».
З текстом документа можна ознайомитися за посиланням:
завантажити pdf-файл документа (136,0 Kb)
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Пороги для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 ККУ з 01 січня 2025 року
1033
Нескінченні строки розслідувань у кримінальних провадженнях? Негативні наслідки й обтяження: чи можна щось зробити?
1546
Пороги для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 ККУ з 01 січня 2024 року
8196
Пороги для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 КК України з 01 січня 2018 року
66208
Прокуратура втратила повноваження щодо досудового розслідування злочинів, підслідних Державному бюро розслідувань
14611
Кримінальна відповідальність за нормотворчість, яка призводить до зменшення податкових надходжень до бюджету
3842
Кримінальні провадження щодо ухилення від сплати податків за перше півріччя 2017 року: «привид» податкової міліції та «ефективність» суду
4036
Вироки у кримінальних провадженнях щодо ухилення від сплати податків за перше півріччя 2017 року
4065
Досудове розслідування за ухилення від сплати податків (за ст. 212 КК України): наразі тільки щодо депутатів і можновладців?
11079
Кримінальні провадження щодо ухилення від сплати податків у першому кварталі 2017 року: вироки, тенденції та статистика
3583
Узаконення [незаконних] податкових перевірок у рамках кримінального провадження?
3266
Презентація «Незаконність призначення податкових перевірок у рамках кримінального провадження»
3549
