+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Рішення Суду Справедливості ЄС щодо національної практики податкових органів не визнавати право платника податку на зменшення суми ПДВ у зв’язку з вчиненням порушення постачальником, який виставив рахунок-фактуру

14 листопада, 2022 Корисні документи

Пропонуємо Вашій увазі Рішення Суду Справедливості Європейського Союзу щодо застосування положень Директиви ЄС із ПДВ крізь призму національних законодавств, з якого чітко випливає, що наріжним каменем загальної системи ПДВ Євросоюзу є забезпечення нейтральності ПДВ для господарської діяльності.

Нейтральність системи ПДВ забезпечується правом на вирахування «вхідного» ПДВ, сплаченого або такого, що підлягає сплаті при придбанні товарів чи послуг, при нарахуванні ПДВ, який підлягає сплаті до бюджету. Таке право на вирахування належить до фундаментальних і не може бути обмежене в принципі. За практикою Суду ЄС єдиним виключенням з цього можуть бути тільки випадки, коли обґрунтовано підтверджується, що платник знав або напевне мав знати про порушення з ПДВ в ланцюгу постачальників чи при подальших перепродажах. У такому випадку платник вважається співучасником шахрайства, і не може претендувати на вигоди у вигляді вирахування вхідного ПДВ від участі в такому шахрайстві.

Завантажити pdf-файл Рішення (419 Kb)

Перегляди 324

Прокоментувати