Підписано нову Конвенцію між Кіпром та Україною про уникнення подвійного оподаткування
Конвенція, підписана 8 листопада 2012 року, набирає чинності з 1 січня року, що слідує за роком її ратифікації обома країнами. Очікується, що це відбудеться у січні 2014 року.
Найважливіші положення нової Конвенції:
- Визначення постійного представництва відтепер базується на формулюванні, що використовується у модельній податковій угоді ОЕСР. Зокрема, будівельний майданчик чи споруда або монтажний об’єкт, інші наглядові роботи, пов’язані з таким майданчиком, утворюють постійне представництво лише за умови, якщо такий майданчик чи об’єкт існує більше, ніж 12 місяців.
- Ставка оподаткування доходів у вигляді дивідендів обмежуватиметься 5 % за умови, що такі дивіденди одержуються бенефіціарним власником, що володіє щонайменше 20 % капіталу компанії або здійснив інвестиції у статутний капітал чи інші права компанії, що сплачує дивіденди, у розмірі не менше 100 тис. євро. В будь-якому іншому випадку ставка податку становить 15 %.
- Що стосується оподаткування процентів на кредити, то ставка податку, що справляється у джерела виплати, для таких доходів обмежена 2 %.
- Для доходів у вигляді роялті ставка податку, що справляється у джерела виплати, становить 5 % на будь-які роялті, що виникають у зв’язку з використанням авторського права на наукову роботу, товарний знак, патент, секретну формулу, процес чи інформацію стосовно індустріального, комерційного чи наукового досвіду. В будь-яких інших випадках ставка податку обмежена 10 %.
- У відношенні податку на приріст капіталу, право оподаткування доходів від розпорядження корпоративними правами (незважаючи на вид активів, що формують вартість таких корпоративних прав) або іншого рухомого майна надається державі податкової резиденції особи, що здійснює відчуження.
Варто зазначити, що хоча й відбулося незначне збільшення ставок податку, що справляється у джерела виплати, невизначеність, що існувала раніше, буде усунена, а це полегшить податкове планування з залученням такої податкової юрисдикції, як Кіпр.
Англійська версія тексту нової Конвенції (надана нашими колегами з WTS World Tax Service Cyprus Ltd) доступна тут.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Штрафи за порушення у сфері обігу готівки. Чи все так погано?
Інтерв’ю з Олександром Мініним із КМ Партнери, фірма-переможець 2019 року в Україні у сфері податків
Чи завершилась АТО?
Або «Я вам посылку принес… Только я вам ее не отдам»
З думок фантастів про податки, і не тільки. Роберт Хайнлайн. «Місяць – суворий господар»
УСІ ВИ ОДНЕ
Право на поновлення строків на оскарження судового рішення vs. принцип остаточності судового рішення (res judicata)
Перше «зразкове» рішення Верховного Суду в податкових спорах
Ухвала Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 лютого 2018 року
Зловживання процесуальними правами. Перша практика застосування судами положень КАСУ
Хто в країні господар?
Перше «податкове» рішення оновленого Конституційного Суду України
Запровадження попереднього контролю реєстрації податкових накладних та автоматичне бюджетне відшкодування