+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами

12 Грудня, 2016 Інформаційні листи

25.11.2016 р. набрали чинності зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, який затверджений Наказом Міністерства фінансів України 21.10.2015 р. № 916.

Основними новаціями такого порядку є:

  • Можливість розгляду скарги платника у відкритому засіданні, тобто із залученням  представників Міністерства фінансів України та (або) представників Державної регуляторної служби України, та (або) уповноваженого представника Ради бізнес-омбудсмена, та (або) представників засобів масової інформації.

Для розгляду скарги у відкритому засіданні, разом зі скаргою слід подати відповідне клопотання з урахуванням вимог, встановлених до нього.

  • Визначення критеріїв вмотивованого рішення, яке повинно прийматись за наслідками розгляду скарг платників. Зокрема, вмотивованим слід вважати рішення (п. 2 розділу VII Порядку), в якому зазначені конкретні посилання на норми Податкового кодексу України та інші нормативно-правові акти, на яких воно ґрунтується, а також у разі, якщо по суті вимог чи заперечень платника податків контролюючий орган висловив свою позицію.

Нагадаємо, Податковий кодекс України, ще з набрання ним чинності, зобов’язував контролюючі органи виносити саме вмотивоване рішення за результатами розгляду скарг. Однак на нормативному рівні саме поняття вмотивованості не було встановленим. Така обставина обмежувала практичну можливість платників скасовувати рішення про результати розгляду скарг з тих підстав, що такі рішення не є вмотивованими.

Зазначимо, що визначені у вказаному Порядку критерії вмотивованості рішення насправді є досить вузькими. Наприклад, Європейський суд з прав людини (далі – «ЄСПЛ») вже давно сформував «вимогливу» практику та визначив ряд принципово важливих правових позицій щодо вмотивованості, які є обов’язковими для органів державної влади України (в тому числі і податкових органів). Так, з аналізу практики ЄСПЛ випливає, що не є вмотивованим рішення, у якому: міститься проста вказівка на норму закону без обґрунтування її застосування; не містяться вказівки на конкретний доказ(и); з рішення незрозуміло, чому орган прийшов саме до таких висновків; доречні та важливі аргументи сторони проігноровано тощо. Більш детальніше про вмотивованість рішень можна дізнатися у виданні «Проблеми вмотивованості рішень в податкових спорах».

У будь-якому разі, вже сам факт закріплення на нормативному рівні критеріїв вмотивованості рішень є, безумовно, позитивним. Відтепер, сподіваємось, можливості платників у захисті своїх прав стануть ширшими.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2016

Перегляди 1105

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Штрафи за порушення у сфері обігу готівки. Чи все так погано? 27 Лютого, 2019    1928

Інтерв’ю з Олександром Мініним із КМ Партнери, фірма-переможець 2019 року в Україні у сфері податків 13 Серпня, 2018    1722

Чи завершилась АТО?
Або «Я вам посылку принес… Только я вам ее не отдам»
03 Серпня, 2018    10029

З думок фантастів про податки, і не тільки. Роберт Хайнлайн. «Місяць – суворий господар» 09 Липня, 2018    2791

УСІ ВИ ОДНЕ 23 Квітня, 2018    5388

Право на поновлення строків на оскарження судового рішення vs. принцип остаточності судового рішення (res judicata) 06 Квітня, 2018    33045

Перше «зразкове» рішення Верховного Суду в податкових спорах 06 Квітня, 2018    3134

Ухвала Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 лютого 2018 року 23 Березня, 2018    3941

Зловживання процесуальними правами. Перша практика застосування судами положень КАСУ 20 Березня, 2018    4796

Хто в країні господар? 05 Березня, 2018    4903

Перше «податкове» рішення оновленого Конституційного Суду України 02 Березня, 2018    4151

Запровадження попереднього контролю реєстрації податкових накладних та автоматичне бюджетне відшкодування 05 Лютого, 2018    1205

Прокоментувати