+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Сформували податковий кредит на суму ПДВ у зв’язку із придбанням маркетингових послуг – чекайте на питання стосовно їх використання у господарській діяльності від податківців

автори: Олександр Мінін, Марія Козленко, Олександр Грицик

29 вересня, 2021 Ексклюзив

Відтоді як податковий облік з податку на прибуток залежить від бухгалтерського обліку, в якому витрати не залежать від того, чи пов’язані вони з господарською діяльністю, предметом уваги податкових органів став ПДВ за послугами маркетингового чи іншого характеру в аспекті використання платником податків таких послуг у господарській діяльності.


1.


Фіскальний привід для уваги податківців у аспекті зв’язку послуг із господарською діяльністю надають положення п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ):


«198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання … та скласти … і зареєструвати … зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).


…»


Очікуємо, що зацікавленість до цього аспекту з боку податкових органів може підсилитись, а у поточних спорах з боку податківців можуть мати місце навіть певні маніпулювання з огляду на одне з цьогорічних досить спірних рішень Верховного Суду.


2.


03 червня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду прийняв Постанову по справі № 826/23215/151 (далі – Постанова), якою сформовано негативний для платника податку висновок щодо неправомірності формування податкового кредиту за суми ПДВ, сплачені у ціні отриманих маркетингових послуг.


Так, у Постанові викладено наступний висновок:


«З огляду на вищенаведене, з метою віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених в ціні маркетингових послуг, такі послуги мають бути фактично надані, підтверджуватись первинними документами, складеними за результатом їх надання, бути безпосередньо пов`язаними з господарською діяльністю та свідчити про наявність господарської мети (економічного ефекту).


….


Отже, з встановлених обставин справи, не вбачається наявності господарської мети в укладенні позивачем договорів про надання маркетингових послуг з ТОВ «Фармація Київ», ТОВ «Аптека Гаєвського», ТОВ «Система аптек Гастро», ТОВ «Аптекар», ПП «Аптека Аронія», ТОВ «Сальве -Львів», ТОВ Мед-Сервіс Інвест».22.Таким чином, враховуючи встановлені обставини, колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції, що позивачем безпідставно сформовано податковий кредит за операціями з контрагентами ТОВ «Фармація Київ», ТОВ «Аптека Гаєвського», ТОВ «Система аптек Гастро», ТОВ «Аптекар», ПП «Аптека Аронія», ТОВ «Сальве -Львів», ТОВ Мед-Сервіс Інвест».


Припускаємо, що податкові органи можуть намагатись маніпулювати наявністю такої позиції у поточних спорах щодо необхідності нарахування «компенсаційних» податкових зобов’язань з ПДВ з підстави, визначеної пп. г) п. 198.5 ст. 198 ПКУ.


Тож чи є підстави переглядати підходи в обліку ПДВ отриманих маркетингових послуг?


...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 522

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

СЕАРП – як гартувалась тінь 10 вересня, 2021    1779

Як працює «держава в смартфоні» на прикладі відшкодування ПДВ 02 вересня, 2021    772

Які зміни пропонує Законопроект № 5600? 15 липня, 2021    7507

Законопроект № 5600 передбачає скасування обмежень на перевірки бюджетного відшкодування ПДВ.
А навіщо тоді СЕА ПДВ запроваджували (або від «держави в смартфоні» з ПДВ до ручного керування)?
07 липня, 2021    1130

Із серії думок про Законопроект № 5600: податкова застава щодо неузгоджених грошових зобов’язань – чому від такої ідеї законодавцю краще відмовитись? 06 липня, 2021    979

Баланс інтересів – R.I.P. (законопроект № 5600) 05 липня, 2021    1135

Затягування бюджетного відшкодування з ПДВ через перевірки: чи правомірно? 21 квітня, 2020    1151

Мораторій (не) поширюється на перевірки бюджетного відшкодування з ПДВ? 21 квітня, 2020    4764

Баланс інтересів як ознака демократії чи “Лапша” під назвою “проект Податкового кодексу” 26 червня, 2010    4346

Прокоментувати