При зверненні до суду для стягнення податкового боргу та заборгованості з ЄСВ податкова не буде сплачувати судовий збір
03 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» (законопроект № 8045), яким, зокрема, передбачено внесення змін і до законодавства щодо сплати судового збору.
Так, у Законі України «Про судовий збір» розширено коло справ, при зверненні з якими до суду особи будуть звільнятись від сплати судового збору.
Вирішено доповнити ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» новим пунктом, який звільняє від сплати судового збору Державну податкову службу України та її територіальні органи при зверненні до суду з позовами в частині стягнення сум податкового боргу та заборгованості зі сплати ЄСВ.
Як пояснюють ініціатори законопроекту, зміни в законодавстві спрямовані на те, аби забезпечити економію бюджетних коштів на сплату судового збору у питаннях, пов’язаних зі стягненням сум узгоджених грошових зобов’язань платників податків.
Водночас, вважаємо, що такі зміни суперечать конституційному принципу рівності, оскільки для платників податків не встановлено жодних пільг щодо сплати судового збору у разі звернення до суду з позовами про стягнення бюджетної заборгованості.
Зокрема, при зверненні з позовами про стягнення сум бюджетного відшкодування ПДВ платники податків повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Мета встановлення певних відмінностей повинна бути об’єктивно виправданою та справедливою. Однак, на перший погляд, логічність запропонованих змін навряд чи фактично відповідає принципу рівності та є справедливою.
Звертаємо увагу, що вищевказані нововведення наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону. Наразі Закон знаходиться на підписі у Президента України.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Аутсорсинг бухгалтерського та/чи податкового обліку – чи звільняє від відповідальності платника податків за можливі помилки?
81
Документи під час податкової перевірки VS докази у податкових спорах
422
Олександр Мінін та Юлія Кривомаз виступили на XIV Податковому форумі АПУ
288
Додатковий капітал у ТОВ: тепер простіше чи складніше для цілей оподаткування?
976
Утричі менше нарахувань та скасоване ППР: перемога нашої команди для міжнародної агрокомпанії
288
Звернення податківців за кордон: ризики оподаткування за операціями з нерезидентами
1002
Документи від ТЦК, податкової чи митниці, направлені поштою, проте фактично не вручені: як це може створювати проблеми для (НЕ)отримувача
2045
Багатостороння угода компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн набрала чинності для України: наслідки для учасників МГК в Україні
1030
Де знайти СПРАВЖНІЙ закон? АБО
Як встановити дійсні норми Податкового кодексу на певний момент часу?
1872
Олександр Мінін виступив на ХІІ Податковому форумі АПУ
1203
Чи може платник податків надати в суд документи, які не були надані податковому органу, та на якій підставі суд може не враховувати ці документи?
4902
Статус «ризикового»: все ж таки оскаржується чи ні?
10712
Прокоментувати







