+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Реєстрація ПН в ЄРПН – ВС нас почув, що платник не реєструє!

29 липня, 2019 Інформаційні листи

У Постанові від 12 липня 2019 року у справі № 0940/1600/18 Верховний Суд (далі – ВС) зазначив:

«Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 14 Порядку №1246).

В Порядку не міститься визначення поняття “реєстрація податкової накладної”. Натомість, за визначенням підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК ЄРПН – це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Наведені нормативні положення дають підстави для висновку, що в процедурі внесення інформації (відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування) до ЄРПН є дві окремі стадії: 1) надання платником податку на додану вартість податкової накладної ( розрахунку коригування ); 2) прийняття/неприйняття податкової накладної (розрахунку коригування ) та внесення відомостей щодо неї (нього) безпосередньо до ЄРПН. Перша із цих стадій залежить від платника податку на додану вартість і є результатом його дій, тоді як друга – це результат виконання роботи програмного забезпечення, що контролюється ДФС, та/або безпосередніх дій працівників ДФС, на яку (які) платник податку не має впливу».

Касаційну скаргу позивача ВС задовольнив, а негативну постанову апеляції – скасував.

У Постанові ВС також вказав:

«У цьому контексті встановлена нормою пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК відповідальність платника податку на додану вартість за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу для реєстрації податкової накладної та /або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, у вигляді накладення штрафу може застосовуватися в разі якщо платник податку не надав (не надіслав) податкову накладну (розрахунок коригування) ДФС у строк, встановлений цією статтею».

Враховуючи, що у справі податкова накладна (далі – ПН) була надіслана до серверу ДФС вчасно, наведений висновок не має значення для справи. А якщо була б надіслана невчасно?

ВС чітко встановив, що ПН платник не реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Але поки не відважився дійти висновку, що в такому випадку штраф за ст. 120-1 взагалі не може бути застосований. Ось до цього висновку суди і треба рухати. Але початок вже зроблений.

Нагадаємо, що раніше ця тема була розкрита в матеріалі «Реєстрація податкових накладних – хто насправді реєструє і чи є підстави для застосування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації ПН в ЄРПН?».

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2019

Перегляди 2342

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Податковий спір: чим ще керуватися, крім Податкового кодексу? 28 серпня, 2019    466

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2019 рік 02 серпня, 2019    800

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в аспекті юридичної визначеності 25 липня, 2019    585

Указ щодо штрафних санкцій за порушення норм обігу готівки визнаний таким, що втратив чинність 21 червня, 2019    356

Реєстрація податкових накладних – хто насправді реєструє і чи є підстави для застосування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації ПН в ЄРПН? 10 червня, 2019    1178

Чи сплачується пеня при самовиправленні (самонарахуванні) податкових зобов’язань за минулі періоди? 10 червня, 2019    333

Блокування податкових накладних: позиція Верховного Суду 31 травня, 2019    781

Державна податкова служба не буде за законом контролюючим органом
і не матиме право на проведення податкових перевірок
(або ДФСУ forever, чи принаймні до змін до Податкового кодексу)?
22 травня, 2019    1669

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та конкурсні умови) 07 травня, 2019    640

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та МВФ) 26 квітня, 2019    742

Як відрізнити: податковий спір чи ухилення від сплати податків 26 березня, 2019    853

Чи має право ДФС України та її територіальні органи застосовувати штрафні санкції за порушення нормативів НБУ з обігу готівки? 22 березня, 2019    522

Прокоментувати