+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

“Сміттєвий збір” на митниці: чи дійсно його потрібно платити, незважаючи на відновлення дії Спільного наказу судами

29 Березня, 2013 Інформаційні листи

27 березня 2013 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції у справі № 2а-16345/12/2670. Зазначеним рішенням було задоволено позов ДК “Укрекоресурси” та визнано протиправними і скасовано акти, які були спрямовані на скасування Спільного наказу.

Так, Рішення № 7 Держпідприємництва та Наказ № 101/5, якими було зупинено дію Спільного наказу та скасовано рішення про його державну реєстрацію, наразі визнані такими, що не існували взагалі. Рішення суду у цій справі набрало законної сили, внаслідок чого дія Спільного наказу поновлена вже з 27 березня 2013 року.
Це означає, що імпортери знову зобов’язані при оформленні імпорту товарів надавати докази укладення договору про організацію утилізації упаковки та оплати відповідних послуг.
Не забарилась і ДМСУ, що листом від 28.03.2013 № 11.1/4-12/2894-ЕП довела до відома керівників митних органів про поновлення дії Спільного наказу у зв’язку з результатами розгляду справи в апеляційному суді.
До слова, розгляд справи апеляційним судом відбувся у вражаюче короткі строки та за відсутності осіб, які подали апеляційну скаргу. Очевидно, що суд не так цікавили аргументи апелянтів, як оперативність вирішення справи. Імовірно, що через це суд просто “не встиг” повідомити про дату розгляду справи.
Тим не менше, факт залишається фактом: на даний момент імпортери повинні виконувати вимоги Спільного наказу, тобто “сміттєвий збір” на митниці відновлено. Водночас, як ми зазначали раніше, платежі, що не сплачувалися під час зупинення дії Спільного наказу, не будуть донараховуватись митницею, адже відповідного механізму законодавством не передбачено.
У такій ситуації можливим варіантом дій може бути посилання на тлумачення судами положень Спільного наказу про обов’язок забезпечити організацію утилізації упаковки. Так, як на опцію виконання такого обов’язку суди вказують на самостійне забезпечення утилізації, в поняття якого входить і укладення договорів із спеціалізованими підприємствами по утилізації тари (іншими, ніж ДК “Укрекоресурси”).
Таким чином, укладення договору із спеціалізованими підприємствами дозволяє обійти примушення до “співпраці” з ДК “Укрекоресурси”. Проте в такому випадку потрібно бути готовим доводити своє право, в тому числі через суд, вимагаючи прийняття митними органами декларацій за наявності договору з будь-яким спеціалізованим підприємством.

Крім цього, наразі вирішується питання щодо касаційного оскарження судових рішень, якими скасовано Рішення № 7 Держпідприємництва про зупинення дії Спільного наказу.

Читати інші статті по темі:

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2013

Перегляди 6012

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Спори щодо митної вартості: огляд свіжих рішень Верховного Суду 15 Квітня, 2021    1717

Авторизовані економічні оператори (АЕО): хто може отримати цей статус? 14 Січня, 2020    2287

Оновлення процедури митного оформлення за законом щодо авторизованих економічних операторів 16 Грудня, 2019    1078

Верховний Суд легітимізував транзитні автомобілі на єврономерах? 23 Жовтня, 2018    2231

«У держави відсутня відповідальність за все, що вона робить» (інтерв’ю партнерів КМ Партнери для Юридичної Газети) 21 Червня, 2018    4044

Контролери без повноважень, або до чого призводять евфемізми у законотворчості (митний пост-аудит зараз незаконний?) 20 Березня, 2018    1211

Винагорода експедитора-резидента та митна вартість. Включати чи не включати – ось в чому питання. Чи вже не питання? 24 Липня, 2017    3148

Що варто зробити з митною cистемою України? 27 Червня, 2017    1601

Проект змін до Порядку включення роялті/ліцензійних платежів в митну вартість. Що нового? 21 Червня, 2017    1551

Ваші товари можуть завозити на окуповані території України з інших країн? Готуйтеся до зупинення ЗЕД в Україні 26 Травня, 2017    1840

Режим переробки на митній території України: час провести «краш-тест» обраної моделі роботи за цим режимом? 18 Травня, 2017    1889

Трансфертне ціноутворення та митна оцінка: точки дотику та як їх використати бізнесу 10 Березня, 2017    6047

Прокоментувати