Курс на «пом’якшення» валютного регулювання. НБУ дозволив виплату дивідендів за 2016 рік та інші зміни
14 квітня 2017 р. набула чинності Постанова НБУ № 331, якою внесено зміни до Постанови НБУ від 23 лютого 2015 р. № 1242 та Постанови НБУ від 13 грудня 2016 р. № 4103. Нижче пропонуємо короткий огляд основних змін.
Дозволена виплата дивідендів за 2016 рік
НБУ дозволив купівлю та перерахування іноземної валюти з метою виплати за кордон дивідендів за корпоративними правами/акціями за період з 2014 по 2016 рр. (раніше – до 2015 року).
Як і раніше, купівлю/перерахування іноземної валюти у такому разі має здійснювати (1) емітент корпоративних прав/акцій, за якими виплачуються дивіденди, або (2) депозитарна установа, яка обслуговує рахунок іноземного інвестора у цінних паперах, або (3) іноземний інвестор особисто.
Збільшено вартісний поріг для виплати дивідендів
Відтепер загальна сума купленої/перерахованої іноземної валюти з метою повернення за кордон дивідендів протягом одного календарного місяця не може перевищувати 5 000 000 доларів США чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення відповідної операції (раніше вартісний поріг для виплати дивідендів не міг перевищувати більшого з двох граничних значень: 1 000 000 доларів США або 10 % від загального обсягу дивідендів, що підлягали поверненню за кордон).
Зняті деякі обмеження на погашення кредитів/позик
НБУ передбачив додаткові послаблення для банків-позичальників. Відтепер достроково здійснювати погашення кредиту/позики можна у випадку:
- погашення кредиту/позики на користь іноземного банку-кредитора, який має офіційну рейтингову оцінку не нижче «А3»/«А-» (така оцінка підтверджена однією з провідних рейтингових компаній, – наприклад, Fitch Ratings та/або Standard & Poor`s та/або Moody`s);
- погашення кредиту/позики на користь нерезидента-кредитора, якщо кредит/позику було надано за рахунок коштів, отриманих від розміщення боргових цінних паперів за межами України.
Збільшена «порогова» вартість контракту на імпорт товару, яка вимагає здійснення попередньої оплати за товар з використанням акредитивної форми розрахунків
Відтепер уповноважені банки зобов’язані здійснювати авансові платежі в іноземній валюті виключно з використанням акредитивної форми розрахунків за імпорт товару за зовнішньоекономічними договорами у випадку, коли загальна вартість такого договору (контракту) перевищує суму 5 000 000 доларів США чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення відповідної операції (раніше – для контрактів, загальна вартість яких становить 1 000 000 доларів США).
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
Примітки:
1 Постанова Національного банку України від 13.04.2017 р. № 33 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»;
2 Постанова Національного банку України від 23.02.2015 р. № 124 «Про особливості здійснення деяких валютних операцій»;
3 Постанова Національного банку України від 13.12.2016 р. № 410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України».
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Нові перепони для платників податків. Відшкодування витрат на правничу допомогу
Про вічне
Валютне регулювання по-новому, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції»
Виключення технічного переоснащення та інші зміни дозвільних процедур у будівництві
Зміни у регулюванні касових операцій (повний огляд)
Зміни у регулюванні касових операцій (продовження)
Зміни у регулюванні касових операцій
До теми відповідальності за порушення у сфері містобудівного законодавства
Забезпечення судових витрат як новий засіб боротьби із необґрунтованими позовами
Оцінка впливу на довкілля при реалізації проектів на діючих підприємствах
Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
За яких умов можливе проведення позапланових перевірок у 2018 році?