Проблема старих збитків вирішена? Частина ІІ
Ось як податкова виконує вимоги законодавства й дані нею обіцянки
За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що отримані від ДПС України (лист від 31.10.2012 р. № 3911-04/40997-11),
станом на 01.08.2012 р. на розгляді в судах перебувала 1401 справа, пов’язана з перенесенням збитків минулих періодів з 1-го у 2-ий квартал 2011 року, на загальну суму 30 млрд гривень. З них на користь органів ДПС України було вирішено 251 справу на загальну суму 7,8 млрд гривень.Тобто, незважаючи на зміни в законодавстві в липні 2012 року, сформовану судову практику та роз’яснення Вищого адміністративного суду України, а також роз’яснення самої ДПС України, судові справи щодо збитків тривають.
Місцеві податкові органи, які виступають у судових справах як представники сторони, в ході судових засідань продовжують наполягати на “неправомірності” позиції платників податків і відмовляються визнавати позови щодо збитків минулих періодів. У даному випадку мова йде про ті судові справи, у яких питання правомірності формування таких збитків не ставилося і суть яких полягає в різному тлумаченні сторонами справи положень пункту 3 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу.
І це зважаючи на усні запевнення глави ДПС України А.В. Клименка про те, що (уривок з цитати від 05.07.2012 р.):
“... Ми будемо йти на мирову угоду. <...> Завдання поставлено – судові спори припинити … “.
Схоже, насправді завдання у податкових органів зовсім інше, підтвердженням чого є статистика самих же податківців. 7,8 млрд. гривень вже “зібрано” в державний бюджет, незважаючи на безпідставність донарахувань щодо таких спорів. А ті платники податків, яким “пощастило прорватися” і довести правомірність своїх дій, залишилося подолати розстрочку на 4 роки з правом визнання 25% збитків минулих періодів у кожному році.
Ось так у нас органи ДПС України вирішують проблемні питання, створені ними самими … Але найбільше здивування в цьому питанні викликає позиція суддів, які залишають позови платників податків у таких суперечках без задоволення.
Історію розвитку даного питання дивіться тут.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Нові перепони для платників податків. Відшкодування витрат на правничу допомогу
Валютне регулювання по-новому, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції»
Виключення технічного переоснащення та інші зміни дозвільних процедур у будівництві
Зміни у регулюванні касових операцій (повний огляд)
Зміни у регулюванні касових операцій (продовження)
Зміни у регулюванні касових операцій
До теми відповідальності за порушення у сфері містобудівного законодавства
Забезпечення судових витрат як новий засіб боротьби із необґрунтованими позовами
Оцінка впливу на довкілля при реалізації проектів на діючих підприємствах
Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
За яких умов можливе проведення позапланових перевірок у 2018 році?
Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»