Стосовно Національного класифікатора України ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності”
1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності” (далі – “КВЕД-2010″), затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 року № 457. Національний класифікатор України ДК 009:2005 (далі –”КВЕД-2005”) втратить чинність 31.12.2012 року. Спільна дія обох КВЕДів протягом 2012 року передбачена як тимчасовий захід з метою поступового переходу до КВЕД-2010.
Хоча чинним законодавством не передбачено прямого обов’язку суб’єктів господарювання перейти на коди видів економічної діяльності за КВЕД-2010, однак такий перехід протягом 2012 року є доцільним з огляду на наступне.
Класифікація видів економічної діяльності використовується для представлення та аналізу статистичної, податкової, митної, фінансової та іншої економічної інформації. Коди КВЕД використовуються при взятті на облік платників податків, поданні звітності, визначенні особливостей оподаткування, отриманні дозволів та ліцензій, сертифікації продукції та в інших випадках.
Оскільки з 2012 року КВЕД-2005 втратить чинність, складання документів з використанням кодів КВЕД-2005 може спричинити певні складнощі для суб’єктів господарювання, приміром, неприйняття обов’язкової звітності, в якій фігуруватимуть “старі” коди. Тому суб’єктам господарювання рекомендовано протягом 2012 року внести відповідні зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та оформити нову довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, в якій будуть зазначені нові коди КВЕД.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Нові перепони для платників податків. Відшкодування витрат на правничу допомогу
Про вічне
Валютне регулювання по-новому, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції»
Виключення технічного переоснащення та інші зміни дозвільних процедур у будівництві
Зміни у регулюванні касових операцій (повний огляд)
Зміни у регулюванні касових операцій (продовження)
Зміни у регулюванні касових операцій
До теми відповідальності за порушення у сфері містобудівного законодавства
Забезпечення судових витрат як новий засіб боротьби із необґрунтованими позовами
Оцінка впливу на довкілля при реалізації проектів на діючих підприємствах
Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
За яких умов можливе проведення позапланових перевірок у 2018 році?