Подальше пом’якшення валютного регулювання
Від сьогодні (29 липня 2016 року) і до 14 вересня 2016 року діє нова Постанова НБУ1, яка ще більше спрощує правила гри на валютному ринку України.
Так, по-перше, вносяться зміни до Постанови НБУ № 3422. Відтепер розрахунки за операціями експорту та імпорту товарів здійснюються у строк, що не перевищує 120 календарних днів (раніше – 90 днів).
По-друге, вносяться зміни до Постанови НБУ № 1243 стосовно особливостей здійснення виплат за імпортними контрактами. Так, якщо раніше посилений контроль (необхідність підтвердження можливості здійснення авансових платежів) стосувався валютних операцій, загальна вартість яких перевищує 500 000 доларів США (еквівалент цієї суми), відтепер «поріг суттєвості» підняли до 1 000 000 доларів США. Це стосується і вимоги щодо обов’язкової акредитивної форми розрахунків для таких операцій.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
Примітки:
1 Постанова НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» № 361 від 28 липня 2016 року.
2 Постанова НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» № 342 від 07 червня 2016 року.
3 Постанова НБУ «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» № 124 від 23 лютого 2015 року.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Нові перепони для платників податків. Відшкодування витрат на правничу допомогу
Валютне регулювання по-новому, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції»
Виключення технічного переоснащення та інші зміни дозвільних процедур у будівництві
Зміни у регулюванні касових операцій (повний огляд)
Зміни у регулюванні касових операцій (продовження)
Зміни у регулюванні касових операцій
До теми відповідальності за порушення у сфері містобудівного законодавства
Забезпечення судових витрат як новий засіб боротьби із необґрунтованими позовами
Оцінка впливу на довкілля при реалізації проектів на діючих підприємствах
Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
За яких умов можливе проведення позапланових перевірок у 2018 році?
Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»