Анулювання реєстрації платника ПДВ у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням, не підтвердженням відомостей про юридичну особу у державного реєстратора
Віднедавна органи державної податкової служби посилили моніторинг платників ПДВ. Почастішали випадки анулювання реєстрації платника ПДВ у разі існування підстав, визначених Податковим кодексом України.
Нагадаємо, що відповідно до п. “ж” ст. 184.1. Податкового кодексу України підставою для анулювання реєстрації платника податку є наявність запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – “ЄДР”) (і) про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або (іі) про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Порядок такого анулювання визначено Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 1394 від 07.11.2011 р.
За наявності відповідних підтвердних документів (відомостей) від державного реєстратора податковий орган приймає рішення про анулювання реєстрації особи – платника ПДВ незалежно від здійснення податковим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов’язку такої особи бути зареєстрованою та/ або нараховувати чи сплачувати ПДВ відповідно до законодавства.
У зв’язку з вищезазначеним, ми звертаємо увагу платників ПДВ на необхідність щорічного підтвердження відомостей у ЄДР (п. 11 ст. 19 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”) та підкреслюємо важливість знаходження за зареєстрованим місцезнаходженням.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
З 2022 року набули чинності нові правила оподаткування ПДВ
Велика Палата ВС оголосила перерву у справі
про стягнення бюджетного відшкодування ПДВ
Ухвала Великої Палати Верховного Суду від 03 вересня 2018 року про прийняття справи № 826/7380/15 до розгляду
Ухвала Верховного Суду щодо передачі на розгляд Великої Палати справи про повернення бюджетного відшкодування ПДВ
Як позбутися проблем з відшкодуванням ПДВ, і не тільки
«У держави відсутня відповідальність за все, що вона робить» (інтерв’ю партнерів КМ Партнери для Юридичної Газети)
Рішення у справі «Сєрков проти України»
В Україні почав діяти Порядок розстрочення ПДВ під час імпорту обладнання для власного виробництва
Індивідуальна податкова консультація ДФС «Про порядок визначення звичайних цін» від 12.06.2017 р.
Традиційні податкові подарунки «під ялинку»
Новий суспільний договір з ПДВ
«Звільнення» від ПДВ для експорту сої, соняшнику, ріпаку можна не застосовувати?