+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

В Україні почав діяти Порядок розстрочення ПДВ під час імпорту обладнання для власного виробництва

28 лютого, 2018 Інформаційні листи

21.02.2018 р. набрав чинності Порядок надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 85 від 07.02.2018 р. (далі – Порядок). Такий Порядок розроблено на виконання положень п. 65 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Нагадаємо, що даний пункт ПК України передбачає тимчасове (до 01.01.2020 р.) надання платнику податків, який здійснює імпорт обладнання для його використання у власному виробництві на території України, розстрочення сплати ПДВ. Таке розстрочення надається без нарахування процентів, пені та штрафів рівними частинами (1) за заявою самого платника податків, (2) на термін, визначений платником податків у заяві (проте не більше 24 календарних місяців) та (3) стосується лише імпорту обладнання, яке класифікується за чітко визначеним переліком кодів УКТЗЕД (товарні підкатегорії, включені до груп 73, 84, 85 та 90 УКТЗЕД; перелік надано у п. 65 розділу XX «Перехідні положення» ПК України).

Новий Порядок передбачає, що для отримання розстрочення сплати ПДВ платник податків разом з документами, переліченими у ст. 335 Митного кодексу України (далі – МК України), подає до митниці ДФС:

  • заяву за формою, встановленою у додатку 1 до Порядку;
  • бізнес-проект, бізнес-план або інший документ, у якому зазначено технологічний процес з економічними розрахунками та очікувані результати діяльності;
  • наявні висновки державних органів, експертних установ, організацій, державні стандарти та стандарти підприємства, технічні умови, технічну документацію, документи, що підтверджують наявність виробничих потужностей, приміщень.

За результатами подання таких документів митниця ДФС за рекомендацією комісії, що утворюється за рішенням керівника даної митниці, протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви приймає відповідне Рішення про надання розстрочення сплати податку під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України (далі – Рішення), яке видається платнику податків безоплатно.

У випадку, якщо сума податку, заявлена платником податків до розстрочення, на дату надходження заяви перевищує суму в 1 млн грн, строк розгляду документів збільшується до 25 днів з дня надходження заяви, а Рішення приймається за погодженням з Головою ДФС.

Під час прийняття Рішення комісія матиме право перевіряти:

  • відсутність у такого платника податку заборгованості зі сплати платежів та відсутність діючих спеціальних санкцій, застосованих до нього відповідно до ст. 37 ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
  • підтвердження наявності виробничих потужностей/приміщень/умов для обліку і зберігання товарів, готової продукції;
  • відповідність обладнання, зазначеного у заяві, визначеній товарній підкатегорії згідно з УКТЗЕД та наявність такої товарної підкатегорії у переліку, наведеному у п. 65 розділу XX «Перехідні положення» ПК України;
  • підтвердження зазначеної у заяві вартості обладнання;
  • підтвердження того, що обладнання не походить з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором стосовно України згідно з законодавством, або не ввозиться з території такої держави-окупанта (держави-агресора) та/або з окупованої території України;
  • відповідність коду згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД), зазначеного у заяві, відповідному коду, зазначеному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Платник податків, який отримав відповідне Рішення, під час митного оформлення вказаного обладнання сплачуватиме лише перший платіж, а на залишок суми податку надаватиме відповідне забезпечення виконання зобов’язань (передбачене у Розділі Х МК України) або банківську гарантію. Крім того, п. 65 розділу XX «Перехідні положення» ПК України передбачено, що у випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України, саме обладнання, що імпортується, може надаватись у заставу як забезпечення виконання зобов’язань. Проте наразі відповідний перелік випадків відсутній.

Залишок суми розстроченого ПДВ сплачуватиметься щомісяця разом з поданням додаткової митної декларації або може бути сплачений достроково. Розстрочення надається на період до двох років.

Суми податку, сплачені з урахуванням вимог, встановлених п. 65 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок до бюджету.

Крім того, Порядок передбачає обов’язок платника податків, який користується розстроченням, щомісяця (не пізніше наступного робочого дня за днем сплати частини розстроченої суми податку) подавати до органів ДФС звіт про цільове використання такого імпортованого обладнання.

Довідково зазначимо, що п. 65 розділу XX «Перехідні положення» ПК України передбачено, що:

«у разі відчуження, передачі в оренду, суборенду чи передачі права володіння, користування в інший спосіб обладнання, ввезеного на митну територію України у порядку, визначеному цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою податку на додану вартість, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів без застосування особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, та фактично сплаченою сумою, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов’язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов’язання».

Як бачимо, процедура отримання платниками податків розстрочення ПДВ при імпорті ними обладнання для власного виробництва на території України передбачає подання достатньо суттєвого пакета документів. Також процедура потребуватиме додаткових адміністративних зусиль на періодичне звітування перед ДФС щодо цільового використання обладнання. Зрозуміло, що і забезпечення сплати розстрочених платежів, як от банківська гарантія, також не будуть безкоштовними для платника податків. Сподіваємося, що вигоди від розстрочення перебільшать складнощі, пов’язані з застосуванням такої пільги.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2018

Перегляди 2539

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

З 2022 року набули чинності нові правила оподаткування ПДВ 15 березня, 2022    883

Велика Палата ВС оголосила перерву у справі
про стягнення бюджетного відшкодування ПДВ
07 листопада, 2018    1289

Ухвала Великої Палати Верховного Суду від 03 вересня 2018 року про прийняття справи № 826/7380/15 до розгляду 11 вересня, 2018    1791

Ухвала Верховного Суду щодо передачі на розгляд Великої Палати справи про повернення бюджетного відшкодування ПДВ 11 вересня, 2018    4469

Як позбутися проблем з відшкодуванням ПДВ, і не тільки 15 серпня, 2018    4850

«У держави відсутня відповідальність за все, що вона робить» (інтерв’ю партнерів КМ Партнери для Юридичної Газети) 21 червня, 2018    3822

Рішення у справі «Сєрков проти України» 15 березня, 2018    3644

«Звичайна ціна» Vs. «Ціна, визначена за принципом «витягнутої руки»». Чи поставлені крапки над «і»? 16 січня, 2018    1494

Індивідуальна податкова консультація ДФС «Про порядок визначення звичайних цін» від 12.06.2017 р. 16 січня, 2018    2029

Традиційні податкові подарунки «під ялинку» 05 січня, 2018    1467

Новий суспільний договір з ПДВ 12 грудня, 2017    2988

«Звільнення» від ПДВ для експорту сої, соняшнику, ріпаку можна не застосовувати? 11 грудня, 2017    2215

Прокоментувати