Кабінет міністрів України включив майно ДП «Адміністрація морських портів України» до переліку об’єктів державної власності, які можуть бути передані в концесію
9 січня 2014 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 1 «Деякі питання надання в концесію об’єктів державної власності». Даною постановою перелік об’єктів державної власності, які можуть бути передані в концесію, був доповнений об’єктами, що знаходилися на балансі Державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Нагадаємо, що в даний перелік ще в жовтні 2012 року було включено майно, яке знаходилося на балансі державних підприємств – морських портів. Проте внаслідок адміністративної реформи, яка була проведена в портовій галузі, держпідприємства-морські порти передали значну частину майна (включаючи стратегічні об’єкти портової інфраструктури, такі як причали) на баланс Державного підприємства «Адміністрація морських портів України». Тому прийняття згаданої постанови було необхідним технічним кроком для поновлення можливості передачі такого майна в концесію.
Важливо зазначити, що порівняно з орендою концесія є найкращим вибором для інвестора, який бажає вкладати кошти в модернізацію державного об’єкта інфраструктури, яким він користується. В обох випадках об’єкт залишається у власності держави, але основною перевагою концесії є те, що витрати інвестора на модернізацію державного майна підлягають компенсації зі сторони держави (в той час як при оренді такі витрати, як правило, не відшкодовуються, а лише приймаються до уваги при приватизації об’єкта). Враховуючи, що на даний момент приватизація стратегічних об’єктів портової інфраструктури заборонена, і поява такої можливості в найближчий час малоймовірна, то питання компенсації ціни модернізації має велике значення. Водночас потрібно враховувати той факт, що відносно ст. 23 Закону України «Про морські порти України» об’єкти портової інфраструктури можуть передаватися в концесію лише у складі цілісних майнових комплексів, а не окремо.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Нові перепони для платників податків. Відшкодування витрат на правничу допомогу
Про вічне
Валютне регулювання по-новому, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції»
Виключення технічного переоснащення та інші зміни дозвільних процедур у будівництві
Зміни у регулюванні касових операцій (повний огляд)
Зміни у регулюванні касових операцій (продовження)
Зміни у регулюванні касових операцій
До теми відповідальності за порушення у сфері містобудівного законодавства
Забезпечення судових витрат як новий засіб боротьби із необґрунтованими позовами
Оцінка впливу на довкілля при реалізації проектів на діючих підприємствах
Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
За яких умов можливе проведення позапланових перевірок у 2018 році?