+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Обов’язки роботодавця при мобілізації працівників

автори: Ярослава Івасюк, Ірина Гочачко

06 квітня, 2022 Ексклюзив

Законодавством України на роботодавця покладено низку обов’язків щодо військового обліку своїх працівників. Їхній детальний перелік визначений у Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 р. № 921 (далі – Порядок).


1.


Відповідно до п. 37 Порядку, з метою ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних на керівників підприємств покладається виконання таких заходів, зокрема:


  • перевіряти у громадян під час прийняття на роботу наявність військово-облікових документів;

  • надсилати у семиденний строк до військових комісаріатів повідомлення про зміну облікових даних прийнятих та звільнених працівників;

  • оповіщати на вимогу військових комісаріатів працівників про їх виклик до військових комісаріатів;

  • забезпечувати повний та достовірний облік даних працівників;

  • організовувати періодичне звіряння особових карток працівників із записами у військових документах працівників та не рідше одного разу на рік проводити звіряння особових карток працівників з обліковими документами військових комісаріатів;

  • вносити до особових карток працівників зміни особових даних та щомісяця до 05 числа надсилати до військових комісаріатів повідомлення про зміну облікових даних (у разі наявності);

  • складати і подавати щороку до 01 грудня до військових комісаріатів списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (у разі їх наявності).


Покладення на роботодавців таких обов’язків зумовлює їх постійну взаємодію з військовими комісаріатами (при прийнятті працівників на роботу, при зміні особових даних, при щорічному звірянні даних, при звільненні).


Фактично і роботодавець, і військовий комісаріат повинні знати, хто з працівників підприємства можуть бути призвані, якщо виконання роботодавцем своїх обов’язків з військового обліку здійснювалось належним чином.


2.


У період воєнного стану на території України та проведення загальної мобілізації особливу увагу роботодавцю слід приділити обов’язкам, що стосуються призову військовозобов’язаних працівників.


Відповідно до ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон), підприємства, установи і організації зобов’язані:


«забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п’ятою статті 22 цього Закону, на збірні пункти та до військових частин».


Частина 3 ст. 22 Закону передбачає, що під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках), або у строки, визначені командирами військових частин.


Тож у випадку отримання працівником мобілізаційного розпорядження/повістки/розпорядження командира військової частини, роботодавець зобов’язаний забезпечити його своєчасне прибуття. Як мінімум, цей обов’язок потрібно трактувати як необхідність надати працівнику фізичну можливість у вказаний день з’явитися у військовий комісаріат (надати відгул, звільнити від роботи).


...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 748

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Кадрове діловодство у період війни 19 травня, 2022    229

Чи є у роботодавця обов’язок зберігати за добровольцем територіальної оборони його місце роботи та середній заробіток? 27 квітня, 2022    515

Щодо бронювання військовозобов’язаних працівників у період воєнного стану 28 березня, 2022    19402

Зміни у трудовому законодавстві: як обмежили права працівників та чи допоможе це роботодавцям? 24 березня, 2022    1426

Простій на підприємстві 16 березня, 2022    627

Загальна мобілізація: що це означає для роботодавців? 09 березня, 2022    4016

Хто така посадова особа: новий підхід судової практики 30 грудня, 2021    497

Чи дійсно військовий облік для жінок став обов’язковим? 24 грудня, 2021    4457

Е-листки непрацездатності: чи помітні покращення? 23 вересня, 2021    469

Електронні листки непрацездатності вже діятимуть з 01 травня 30 квітня, 2021    1839

Запитайте юриста: які пільги передбачені працівникам за роботу зі шкідливими умовами праці? 22 квітня, 2021    3501

Черговий закон про зменшення тиску на бізнес – вовк в овечій шкурі? 16 квітня, 2021    753

Прокоментувати