Режим переробки на митній території України: час провести «краш-тест» обраної моделі роботи за цим режимом?

18 Травня, 2017 Ексклюзив

Чому говоримо про ризики?

Режим переробки на митній території України сьогодні дуже широко використовується бізнесом. І це не дивно, оскільки такий режим має очевидні переваги. Він дозволяє ввозити сировину для переробки зі звільненням від оподаткування митом та ПДВ за умови, що готова продукція вивозиться за межі митної території України у встановлені строки.

Але за законами економіки переваги йдуть пліч-о-пліч із ризиками. Так, скасування режиму переробки тягне за собою суттєві податкові нарахування – власне всі ті платежі, що мали б сплачуватися при ввезенні сировини й матеріалів без застосування умовного звільнення. А скасувати режим фіскальні органи можуть під час перевірки вже після митного оформлення.

Наочним підтвердженням таких ризиків стали рекордні донарахування у 2016 році за підсумками податкової перевірки українського підприємства одного зі світових виробників тютюнових виробів. Виходячи з публічних звітів представників ДФС, сума донарахувань, яка виражається десятизначною цифрою, цілком і повністю сформована в результаті визнання порушення умов застосування режиму переробки на митній території України.

Тож чи є це сигналом для бізнесу про необхідність перевірки існуючих моделей виробництва продукції в Україні з застосуванням митного режиму переробки? Та на що слід звернути особливу увагу?

Спробуємо розібратися.

  ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 257

Прокоментувати