+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Конституційний Суд ухвалив рішення щодо неконституційності карантинних обмежень

31 серпня, 2020 Інформаційні листи

Конституційний Суд України 28 серпня 2020 року ухвалив рішення (№ 10-р/2020) у справі за конституційним поданням Верховного Суду стосовно (не) конституційності положень законів та актів Кабінету Міністрів України про встановлення карантинних обмежень.

Верховний Суд просив визнати неконституційними окремі положення: постанови КМУ від 20 травня 2020 року № 392 («Про встановлення карантину…»); Порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією; ч.ч. 1, 3 ст. 29 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо обмеження розміру заробітної плати на час карантину працівників бюджетних установ, зокрема, суддів; абз. 9 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 553 (про внесення змін до закону про державний бюджет) щодо мораторію на списання коштів державного бюджету на виконання судових рішень.

Ключовим результатом рішення є визнання неконституційним мораторію на списання коштів державного бюджету на виконання судових рішень. Детально про суть зазначених обмежень та про необхідність їхнього скасування ми зазначали одразу після їхнього встановлення у матеріалі «”Гра в одні ворота” – законодавець заблокував стягнення з держави боргів за рішеннями судів». Окрім цього, були визнані неконституційними обмеження виплат працівникам бюджетних установ.

У частині перегляду положень Постанови № 392 та Порядку провадження було закрите з мотивів втрати ними чинності під час конституційного розгляду. Хоча рішення Конституційного Суду і містить висновки стосовно неприпустимості обмежень конституційних прав підзаконними актами, відсутність формального визнання цих актів неконституційними утруднює захист та відновлення прав осіб, які зазнали шкоди через протиправно встановлені карантинні обмеження, а також позбавляє права на перегляд вже ухвалених судових рішень у зв’язку із виключними обставинами (до яких відносять встановлену Конституційним Судом неконституційність правового акта чи його окремих положень).

Детальніше про це у нашому матеріалі: Рішення Конституційного Суду щодо (не) конституційності карантинних обмежень.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2020

Перегляди 1587

Прокоментувати