+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Ухвала Дарницького районного суду м. Києва від 05 вересня 2022 року

09 Вересня, 2024 Корисні документи

Ухвалу взято з Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням.

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5953/22

провадження № 4-с/753/103/22

У Х В А Л А

“05” вересня 2022 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Котвицького В.Л.

при секретарі: Яценка Ю.О.,

за участі скаржника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи-1 Зайця О.В.

заінтересованої особи-2 ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві скаргу ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , головний державний виконавець Дарницького районного відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Білан Ю.С., на бездіяльність головного державного виконавця, –

ВСТАНОВИВ:

У червні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до Дарницького районного суду м.Києва із скаргою на бездіяльність головного державного виконавця Дарницького районного відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Білан Ю.С., відповідно до якої просив визнати незаконною бездіяльність головного державного виконавця Дарницького районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції управління юстиції (м.Київ) Білан Ю.С. та скасувати перерахунок заборгованості зі сплати аліментів від 25.05.2022.

Скарга обґрунтована тим, що на виконанні у Дарницькому районному відділі державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції управління юстиції (м. Київ) знаходиться виконавчий лист № 753/4753/18 за яким відкрито виконавче провадження № 67074096, де ОСОБА_1 є боржником.

Скаржник 12.06.2022 отримав від Дарницького районноговідділу державноївиконавчої службиу м.КиєвіЦентрального міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Київ) перерахунок заборгованості зі сплати аліментів, який містить не повну та не точну інформацію.

У зазначеному перерахунку заборгованості вбачається, що заборгованість по аліментам у період з 01.06.2019 по 25.05.2022 нараховується згідно звіту про здійснення відрахування та виплати з ДП «УКРАЕРОРУХ», з 28.05.2020 по 31.05.2020 згідно довідки Дарницької філії Київського міського центру зайнятості.

На ім`я головного державного виконавця Дарницького районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції управління юстиції (м. Київ) Білан Ю.С., 13.06.2020 ОСОБА_1 направив заяву з проханням виправити інформацію у перерахунку заборгованості, оскільки не були зазначені усі суми перерахованих аліментів та деякі цифри не відповідають наданій ним інформації.

Однак, станом на 20.06.2020 інформації щодо виправлення арифметичних помилок у перерахунку заборгованості скаржник не отримував, у зв`язку з чим звернувся до суду із вказаною скаргою.

Скаржник в судовому засіданні скаргу підтримав, просив суд її задовольнити.

Головний державний виконавець в судовому засіданні заперечувала проти скарги, просила відмовити в її задоволенні в повному обсязі з підстав викладених у відзиві на скаргу.

Представник стягувача в судовому засіданні заперечував проти скарги, просив відмовити в її задоволенні в повному обсязі, з підстав викладених у письмових поясненнях.

Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, дослідивши матеріали виконавчого провадження №67074096, суд дійшов висновку про часткове задоволення скарги, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що на примусовому виконанні у відділі перебуває виконавче провадження № 67074096 за виконавчим листом Дарницького районного суду м.Києва № 753/4753/18 від 06.10.2021, про стягнення зміненого розміру аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 , на утримання сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 1000 грн. на 1/4 частини від його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з набранням чинності рішення суду (27.05.2019) до досягнення дитиною повноліття. Визначено граничний розмір аліментів у відповідності до ч.5 ст.183 СК України, а саме – не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Пунктом першим частини 1 статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті З цього Закону, зокрема за заявою стягувача про примусове виконання рішення зокрема така заява подана 06.10.2021.

Частиною п`ятою статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправих відомостей.

Керуючись вимогамист.3.4,24,25,26,27Закону України«Про виконавче провадження» 08.10.2021 головним державним виконавцем Білан Ю.С. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №67074096.

Копії постанови направлено сторонам виконавчого провадження, проте рекомендований лист, який був направлений на поштову адресу боржника, повернувся до Відділу з відміткою Укрпошти “за закінченим терміном зберігання”.

Відповідно дост.28Закону України«Про виконавчепровадження» боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Відповідно дочастини 1статті 1Закону України”Провиконавче провадження”виконавче провадженняяк завершальнастадія судовогопровадження іпримусове виконаннясудових рішеньта рішеньінших органів(посадовихосіб)(далі-рішення)-сукупність дійвизначених уцьому Законіорганів іосіб,що спрямованіна примусовевиконання рішеньі проводятьсяна підставах,у межахповноважень тау спосіб,що визначеніКонституцією України,цим Законом,іншими законамита нормативно-правовимиактами,прийнятими відповіднодо цьогоЗакону,а такожрішеннями,які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з частиною першою, пунктом 1 частини другої етапі 18 цього Закону виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Порядок стягнення аліментів на виконання рішення суду визначений ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Так, відповідно до ч. 3 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначення суми заборгованості із сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому Сімейним кодексом України. Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Виконавець зобов`язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі: надходження виконавчого документа на виконання від стягувача.

Відповідно до ч. 2 ст. 195 Сімейного Кодексу України заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою – підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

08.10.2021 державним виконавцем обчислено розмір заборгованості по аліментам за період з 27.05.2019 по 08.10.2021, яка станом на 08.10.2021 склала 126 176,28 грн., копії якого направлено сторонам до відома.

08.10.2021 державним виконавцем винесено повідомлення про внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників.

08.10.2021 державним виконавцем на адресу боржника направлено вимогу державного виконавця, про надання державному виконавцю довідки про доходи та квитанції про сплату аліментів, для подальшого здійснення перерахунку заборгованості зі сплати аліментів.

Державним виконавцем 24.12.2021 на адресу боржника направлено виклик, з`явитися до державного виконавця, проте рекомендований лист, повернувся до Відділу з відміткою Укрпошти “за закінченим терміном зберігання”.

Державним виконавцем 09.02.2022 обчислено розмір заборгованості по аліментам за період з 27.05.2019 по 01.02.2022, яка станом на 01.02.2022 склала 148 723,63 грн, та разом з вимогою державного виконавця направлено рекомендованими поштовими відправленнями боржнику, який отримав вказаний розрахунок 18.03.2022 року.

Частиною 2 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

За наявностізаборгованості зісплати аліментів,сукупний розмірякої перевищуєсуму відповіднихплатежів зачотири місяці,згідно ч.9ст.71Закону України”Провиконавче провадження”,державний виконавецьвиносить вмотивованіпостанови:про встановленнятимчасового обмеженняборжника управі виїздуза межіУкраїни -до погашеннязаборгованості зісплати аліментіву повномуобсязі;про встановленнятимчасового обмеженняборжника управі керуватитранспортними засобами-до погашеннязаборгованості зісплати аліментіву повномуобсязі;про встановленнятимчасового обмеженняборжника управі користуваннявогнепальною мисливською,пневматичною таохолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Державним виконавцем 22.02.2022 обчислено розмір заборгованості по аліментам за період з 27.05.2019 по 01.02.2022, яка станом на 01.02.2022 склала 153 979,81 грн,

Того ж дня, державним виконавцем, в порядку визначеному ч.9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, у праві полювання. Копії постанов скеровано до відома на адресу сторін виконавчого провадження.

Державним виконавцем, керуючись ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про арешт майна боржника, копії якої направлено сторонам до відома.

На підставі поданих до Відділу звітів про здійсненні відрахування та виплати з ДП «Украерорух», довідки Дарницької районної філії Київського міського центру зайнятості, та квитанцій про сплату аліментів, 25.05.2022 державним виконавцем здійснено перерахунок розрахунку заборгованості зі спати аліментів, за період з 27.05.2019 по 25.05.2022, яка станом на 25.05.2022 склала 33 317,60 грн.

Відповідно до ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» тимчасові заходи, передбачені пунктами 1-4 ч. 9 ст. 71 Закону, припиняються у разі погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі на підставі постанов державного виконавця про скасування таких заходів.

Судом встановлено, що до державного виконавця 13.06.2022 надійшла заява від боржника щодо врахування фактичних доходів отриманих в АТ « Універсал банк».

Згідно відповідей з Державної податкової служби, Пенсійного Фонду України, відомості про місце роботи боржника за період з 01.06.2020 по 25.05.2022 відсутні.

Державним виконавцем на адресу боржника направлено відповідь за результатами розгляду заяви від 13.06.2022, де боржника повідомлено, про те що для подальшого врахування доходів отриманих з АТ «Універсал Банк» йому необхідно надати до Відділу цивільно-правовий договір укладений з AT «Універсал Банк» про відкриття рахунку, проте боржником вказаний договір до Відділу надано не було.

Розглядаючи вимоги в частині врахування фактичних доходів отриманих скаржником в АТ « Універсал банк» суд зазначає, що відповідно до п. 14.1.54 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України або постійними представництвами нерезидентів в Україні.

Відповідно до п. 14.1.206 ст. 14 Податкового кодексу України проценти – дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.

До процентів включаються: а) платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит; б) платіж за використання коштів, залучених у депозит; в) платіж за придбання товарів у розстрочку; г) платіж за володіння та користування майном згідно з договорами фінансового лізингу’ (фінансової оренди) (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об`єкта фінансового лізингу); ґ) винагорода (дохід) орендодавця як частина орендного платежу за договором оренди житла з викупом, сплачена фізичною особою платнику податку, на користь якого відступлено право на отримання таких платежів.

Відповідно до п. 14.1.206 ст. 14 Податкового кодексу України платежі за іншими цивільно-правовими договорами незалежно від того, встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у відсотках суми договору або іншої вартісної бази, не є процентами.

Поняття “кешбек” в українському законодавстві відсутнє, проте за визначенням, яке міститься у Вікіпедії: Кемшбемк (від англ. cashback або амер. cash back повернення готівки) миттєве або відтерміноване повернення Організатором Програми кешбеку частини коштів покупцю (у грошовій або негрошовій формі), витрачених на оплату товарів або послуг, з метою підвищення обсягів продажів. Використовується у банківських картках, інтернет-торгівлі, гральному бізнесі та інших. Принцип роботи – після оплати товарів або послуг визначеним в Умовах нарахування кешбеку способом покупець отримує право на виплату, що нараховується миттєво, або в інші зазначені в Умовах строки. Оскільки джерелом кешбеку виступає сам покупець, то обов`язковою умовою підтвердження кешбеку є завершеність і безповоротність операції купівлі, тобто відсутнє повернення початкової оплати через відмову покупця від товарів/послуг. Гарантія завершеності покупки і є основною причиною відтермінування нарахування кешбеку окрім випадків, коли Умовами передбачені перерахунки майбутніх нарахувань за минулі періоди.

З наведеного слідує, що кешбек – є фактичним поверненням скаржнику частини витрачених ним власних коштів, що за своєю суттю та в розумінні податкового законодавства України не можуть бути доходом, за рахунок якого живе отримувач кешбеку.

На підставі викладеного, вимоги скарги щодо неврахування у перерахунку заборгованості фактичного доходу отриманого ОСОБА_1 в АТ «Універсал Банк» задоволенню не підлягають.

Крім того, як вбачається зі звітів про здійснення відрахування та виплати за період з 01.06.2019 по 31.05.2020 з ДП «УКРАЕРОРУХ», та довідки з Дарницької філії Київського міського центру зайнятості за період 28.05.2020 по 31.05.2020, відрахування із заробітної плати боржника підприємством проводилися у розмірі 50% відповідно до виконанняпостанови державноговиконавця згідновиконавчого провадження№ 59386870,що перебувалона виконанніу Відділіу періодз 20.06.2019по 18.08.2020(зпримусового виконаннявиконавчого листа№753/4597/16,виданий 19.06.2019Дарницьким районним судомм.Києва,стягнуто накористь ОСОБА_3 з ОСОБА_1 аліменти наутримання неповнолітньоїдитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у розмірі1000грн.щомісячно, починаючи з07.03.2016року (згіднорішення Дарницькогорайонного судум.Києва від04.12.2018року усправі №753/4753/18(датанабрання рішеннямсуду законноїсипи:27.05.2019)у розмірі1/4частини відйого заробітку(доходу)щомісячно,але неменше 50%прожиткового мінімумудля дитинивідповідного віку,починаючи знабранням чинностіцього рішеннясуду,й додосягнення дитиноюповноліття), в рамках якого державним виконавцем було здійснено розрахунок заборгованості за період з 07.03.2016 по 27.05.2019. яка склала 39 000,00 грн. та в подальшому державним виконавцем направлено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, за місцем роботи боржника для стягнення із заробітної плати в розмірі 50% до повного погашення боргу.

Таким чином,боржником погашаласьзаборгованість зісплати аліментівза попередній період, а саме з 07.03.2016 по 27.05.2019.

При здійсненірозрахунку заборгованостізгідно ВП№ 67074096 була врахована сплата поточних аліментів у розмірі 25% з доходів боржника, зі звітів про здійснені відрахування та виплат з ДП «УКРАЕРОРУХ», а саме з 27.05.2019 року.

Відповідно до частин другої, третьої статті 70 Закону України “Про виконавче провадження” із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості, зокрема, у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю особи, у зв`язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням – 50 відсотків. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

Доводи скаржника,що відрахованіз йогозаробітної платиаліменти повиконавчому провадженню №59386870з примусовоговиконання виконавчоголиста №753/4597/16,виданого 19.06.2019Дарницьким районним судом м.Києва, повинні бути зараховані у виконавчому провадженні № 67074096, де ОСОБА_1 є боржником, судом не приймаються.

Так самлише фактскасування постановипро відкриттявиконавчого провадження№ 59386870не знімаєзі скаржникаобов`язкупо виконаннювимог рішенняАпеляційного судум.Києва від06.06.2016у справі753/4597/16по сплатіна користь ОСОБА_3 аліментів наутримання неповнолітньоїдитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у розмірі1000грн.щомісячно, починаючи з 07.03.2016. Отже, державний виконавець обґрунтовано не врахував стягнуті з ОСОБА_1 суми про здійснені відрахування та виплат з ДП «УКРАЕРОРУХ», оскільки вони йшли на погашення його заборгованості за аліментами за період з 07.03.2016.

На підставі викладеного, вимоги скарги щодо врахування аліментів відповідно до звітів про здійснення відрахувань також задоволенню не підлягають.

Разом з тим, щодо вимоги скарги щодо допущення арифметичних помилок при перерахунку аліментів, суд зазначає наступне.

За період з 01.01.2020 по 31.12.2020, згідно довідки з Дарницької філії Київського міського центру зайнятості у липні 2020 року з скаржника було утримано 3600 грн. аліментів, водночас у Перерахунку заборгованості зазначено 2197 грн. Таким чином, неврахованою є сума аліментів у розмірі 3600 грн. – 2197 грн. = 1403 грн.

За період з 01.01.2021 по 31.12.2021 у перерахунку заборгованості у травні 2021 року зазначено частину до сплати суму 8952,81 грн., хоча повинно бути зазначено 1/4 від 8952,81 грн, а саме 2238,20 грн. Тобто, надлишково нарахованими є сума аліментів у розмірі 8952,81 грн. – 2238,20 грн. = 6714,61 грн.

Відповідно до норми ч. 3 ст. 195 Сімейного кодексу України розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору – судом.

З урахуванням зазначеного судом здійснено перерахунок заборгованості скаржника із заборгованості зі сплати аліментів, а саме:

Місяць, рікРозмір доходуЧастина до сплати10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного вікуНараховані аліменти, сума до сплатиСплачені аліментиТравень 2019р.15175,00 грн. за 5 днів 2447,55 грн.1/4ч. 611,88 грн.16260,00 грн.611,88 грн.00,00 грн.Червень 2019р.53323,20 грн.1/4ч. 13330,80 грн.16260,00 грн.13330,80 грн.13330,80 грн.+ 9235,00 грн.=22565,80 грн.Липень 2019р.53219,04 грн.1/4ч. 13304,76 грн.16990,00 грн.13304,76 грн.13304,76 грн.Серпень 2019р.47753,29 грн.1/4ч. 11938,32 грн.16990,00 грн.11938,32 грн.16067,76 грн.Вересень 2019р.53323,20 грн.1/4ч. 13330,80 грн.16990,00 грн.13330,80 грн.13330,80 грн.Жовтень 2019р.110860,92 грн.1/4ч. 27715,23 грн.16990,00 грн.16990,00 грн.27715,23 грн.Листопад 2019р.15097,03 грн.1/4ч. 3774,25 грн.16990,00 грн.3774,25 грн.3774,25 грн.Грудень 2019р.27663,92 грн.1/4ч. 6915,98 грн.17790,00 грн.6915,98 грн.6915,98 грн.Усього: 80196,79 грн.103674,58 грн.

Сума нарахованих аліментів з 27.05.2019р. по 31.12.2019р. становить 80196,79 грн.

Місяць, рікРозмір доходуЧастина до сплати10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного вікуСума до сплатиСплачені аліментиСічень 2020р.53315,45 грн.1/4ч. 13328,86 грн.17790,00 грн.13328,86 грн.13328,86 грн.Лютий 2020р.53323,20 грн.1/4ч. 13330,80 грн.22180,00 грн.13330,80 грн.13330,80 грн.Березень 2020р.96222,70 грн.1/4ч. 24055,67 грн.22180,00 грн.22180,00 грн.24055,67 грн.Квітень 2020р.426,44 грн.1/4ч. 1109,00 грн22180,00 грн.1109,00 грн.106,61 грн.Травень 2020р.00,00 грн. 1/4ч. 1109,00 грн22180,00 грн.1109,00 грн.422,95 грн.+ 1050,00+638,44 грн.=2111,39 грн.Червень 2020р.7286,93 грн.1/4ч. 1821,73 грн.22180,00 грн.1821,73 грн.840,80 грн.Липень 2020р.8788,00 грн.1/4ч. 2197,00 грн.22180,00 грн.2197,00 грн.3600,88 грн.Серпень 2020р.8788,00 грн.1/4ч. 2197,00 грн.22180,00 грн.2197,00 грн.2197,00 грн.Вересень 2020р.8788,00 грн.1/4ч. 2197,00 грн.22180,00 грн.2197,00 грн.2197,00 грн.Жовтень 2020р.8788,00 грн.1/4ч. 2197,00 грн.22180,00 грн.2197,00 грн.2197,00 грн.Листопад 2020р.8788,01 грн.1/4ч. 2197,00 грн.22180,00 грн.2197,00 грн.2197,00 грн.Грудень 2020р.9080,00 грн.1/4ч. 2270,00 грн.23950,00 грн.2270,00 грн.2197,00 грн. 66134,39 грн.68360,01 грн.

Сума нарахованих аліментів з 01.01.2020р. по 31.12.2020р. становить 66134,39 грн.

Місяць, рікРозмір доходуЧастина до сплати10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного вікуСума до сплатиСплачені аліментиСічень 2021р.9080,00 грн.1/4ч. 2270,00 грн.23950,00 грн.2270,00 грн.2270,00 грн.Лютий 2021р.9150,37 грн.1/4ч. 2287,59 грн.23950,00 грн.2287,59 грн.2270,00 грн.Березень 2021р.9150,37 грн.1/4ч. 2287,59 грн.23950,00 грн.2287,59 грн.2270,00 грн.Квітень 2021р.9150,37 грн.1/4ч. 2287,59 грн23950,00 грн.2287,59 грн.2270,00 грн.Травень 2021р.8952,81 грн. 1/4ч. 2238,20 грн.23950,00 грн.2238,20 грн.2270,00 грн.Червень 2021р.20455,00 грн.1/4ч. 5113,75 грн.23950,00 грн.5113,75 грн.2270,00 грн.Липень 2021р.20956,00 грн.1/4ч. 5239,00 грн.25100,00 грн.5239,00 грн.1255,00 грн.Серпень 2021р.20358,00 грн.1/4ч. 5089,50 грн.25100,00 грн.5089,50 грн.1255,00 грн.Вересень 2021р.20658,00 грн.1/4ч. 5164,50 грн.25100,00 грн.5164,50 грн.1255,00 грн.Жовтень 2021р.20841,00 грн.1/4ч. 5120,25 грн.25100,00 грн.5120,25 грн.1255,00 грн.Листопад 2021р.21144,00 грн.1/4ч. 5286,00 грн.25100,00 грн.5286,00 грн.1255,00 грн.Грудень 2021р.26759,00 грн.1/4ч. 6689,75 грн.26180,00 грн.6689,75 грн.1309,00 грн. 49073,72 грн.21204,00 грн.

Сума нарахованих аліментів з 01.01.2021р. по 31.12.2021р. становить 49073,72 грн.

Місяць, рікРозмір доходуЧастина до сплати10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного вікуСума до сплатиСплачені аліментиСічень 2022р.21347,00 грн.1/4ч. 5336,75 грн.26180,00 грн.5336,75 грн.1309,00 грн.Лютий 2022р.21347,00 грн.1/4ч. 5336,75 грн.26180,00 грн.5336,75 грн.1309,00 грн.Березень 2022р.21347,00 грн.1/4ч. 5336,75 грн.26180,00 грн.5336,75 грн.00,00 грн.Квітень 2022р.21347,00 грн.1/4ч. 5336,75 грн.26180,00 грн.5336,75 грн.00,00 грн.Травень 2022р.21347,00 грн. за 25 днів 17215,251/4ч.4303,81 грн.26180,00 грн.4303,81 грн.00,00 грн. 25650,81 грн.2618 грн.

Сума нарахованих аліментів з 01.01.2022р. по 25.05.2022р. становить 25650,81 грн.

Загальна суманарахованих боржникуаліментів,станом 25.05.2022складає (80196,79грн.+66134,39грн.+ 49073,72 грн.+ 25650,81 грн.)= 221055,71 грн.

Загальна сума сплачених аліментів боржником за вказаний період 195856,59 грн.

Загальна сума нарахованих, але не сплачених боржником аліментів, станом 25.05.2022 складає: 221055,71 грн. – 195856,59 грн.=25199,12 грн.

З викладеного вбачається, що у цій частині доводи скарги знайшли своє підтвердження та підлягають задоволенню.

Згідно до ч. 1 ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Аналогічні положення містяться і в ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про виконавче провадження», учасниками виконавчого провадження є виконавець, сторони, представники сторін, прокурор, експерт, спеціаліст, перекладач, суб`єкт оціночної діяльності – суб`єкт господарювання, особи, права інтелектуальної власності яких порушені, – за виконавчими документами про конфіскацію та знищення майна на підставі статей 176, 177 і 229 Кримінального кодексу України, статті 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За вимогами ч. 1 ст. 451 ЦПК України за результатами розгляду скарги суд постановлює ухвалу.

При цьому, відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як визначено в ч.1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно положень ч. 2 ст. 89 ЦПК України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що скарга є частково обґрунтованою та такою, що підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 447, 449-451 ЦПК України, Законом України «Про виконавче провадження», суд –

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , головний державний виконавець Дарницького районного відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Білан Ю.С., на бездіяльність головного державного виконавця – задовольнити частково.

Скасувати перерахунок розрахунку заборгованості зі сплати аліментів ОСОБА_1 від 22.05.2022, зроблений головним державним виконавцем Дарницького районного відділу державної виконавчої служби у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Білан Ю.С.

Здійснити перерахунок розрахунку заборгованості зі сплати аліментів ОСОБА_1 відповідно до розрахунків, викладених у мотивувальній частині рішення.

В задоволенні інших вимог скарги – відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду безпосередньо або через Дарницький районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст складений 09.09.2022.

Суддя   В.Л.Котвицький

Перегляди 137

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Питання оподаткування кешбеку – і не тільки національного, і не тільки кешбеку 09 Вересня, 2024    1292

Постанова Київського апеляційного суду від 02 лютого 2023 року у провадженні №22-ц/824/477/2023  09 Вересня, 2024    139

Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 12.11.2021 р. № 4292/ІПК/99-00-04-03-03-06 09 Вересня, 2024    84

Повідомлення ГУ ДПС в Івано-Франківській області щодо того, чи підлягає оподаткуванню нарахований покупцю кешбек 09 Вересня, 2024    67

Указ Президента України від 26 січня 2024 року № 31/2024 Про Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні» 09 Вересня, 2024    95

Постанова КМУ від 20 серпня 2024 р. № 952 Про реалізацію експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні” 09 Вересня, 2024    152

Прокоментувати