+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Юрбізнес 2019: життя вимагає руху

коментатор: Олександр Мінін

видання: «Юридична Газета», № 51-52

26 грудня, 2019 Преса

На жаль, 2019 р. не став по‑справжньому роком «чорного лебедя» як тієї несподіванки, яка все може змінити (з бажаннями та очікуваннями змін на краще). Незважаючи на те, що деякі інституційні та особисті блоки, які були перешкодами в минулому, вже зняті, а також попри сподівання на реальні зміни, здебільшого відбувається імітація бурхливої діяльності без дійсних змін системного характеру. Загалом, більшість того, що робиться і пропонується, принаймні в податковій сфері як основній сфері нашої практики, призводить до погіршення ситуації (що вже почали показувати опитування та відповідні рейтинги).

Складається враження, що сьогодні зростає розрив між очікуваннями та сподіваннями більшої частини суспільства і бізнесу, а також тим, що зараз пропонують. Однак нова влада не дуже звертає на це увагу. Згадаємо, наприклад, що на вибори нинішній Президент йшов з публічними обіцянками щодо заміни податку з прибутку на податок на виведений капітал. Пан Гетманцев, нинішній голова профільного комітету ВРУ, під час приєднання до наразі чільної політсили заявив, що він зв’язаний цієї позицією як частиною передвиборчих обіцянок. Проте на практиці пропонується зовсім інше. Як‑то кажуть, беремо до уваги що роблять, а не що кажуть.

Дисфункції в податковій сфері — це реально більшість того, з чим зараз доводиться працювати (і частка цього зростає). У нас обмаль реальних нових інвестицій, справжніх проєктів розвитку, а спекулятивні, окрім «коротких грошей», нічого не несуть і не додають, «мінусуючи» в перспективі. Отже, цей рік можна назвати роком втрачених, недооцінених і нереалізованих можливостей.

Реальні очікування на зміни на краще вже не від держави, а від більш активної ролі низових ланок суспільства, від громадян. Реальні зміни відбуваються спочатку в нашій голові, а лише потім на практиці. Тому нашим завданням на наступний рік ми бачимо внесення, популяризацію та реалізацію на конкретних кейсах відповідних ідей і концепцій, щоб перетворити буття через надання ідеям «матеріальної сили».

Варто нагадати, що все зафіксоване в законі ще не означає, що це правильно та правомірно. Зокрема, положення про штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не видаються покупцям. На податки до сплати це не впливає. За що ж штрафувати? Можливо, завтра ВРУ прийме ще низку правил, тому що так хоче, а також супер-штрафи за їх невиконання. Наприклад, побачивши податківця, платник податків має його вітати поклоном до полу, тричі сказати «Ку!» і ляснути себе по щоках. Якщо цього не зроблено — конфіскація усього майна. Гротеск?! Насправді, якщо вдуматися, наразі так і відбувається, хоча не в такій яскравій формі. Тому акцент робимо на практичній роботі з повернення до здорового глузду та порційності (співмірності) на конкретних кейсах.

В цьому році зростав попит на практики кримінального права і захисту бізнесу. Цей тренд тісно пов’язаний із ситуацією в країні. На нашу думку, він і надалі зберігатиметься.

Завантажити pdf-файл статті (1 Мb).

Перегляди 801

Прокоментувати