З 01 січня 2023 року закінчується ПДВ-пільга для IT-сектору
Пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було передбачено звільнення операцій з постачання програмної продукції, а також операцій з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті, від оподаткування податком на додану вартість у період з 01 січня 2013 року до 01 січня 2023 року.
Чинні норми законодавства передбачають, що звільнення від оподаткування ПДВ буде діяти тільки до 2023 року, тобто зовсім скоро пільга перестане діяти.
Ще у липні 2022 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт 7611, яким пропонується продовжити пільгу зі звільнення від оподаткування ПДВ програмної продукції на наступні 5 років (до 2028 року). З того часу законопроєкт перебуває на розгляді у профільному комітеті, який так і не зумів надати свій висновок протягом майже 5 місяців.
Останні декілька місяців ІТ-спільнота активно піднімала питання про збереження норми щодо звільнення від сплати ПДВ програмної продукції, зверталася до представників влади та проводила зустрічі із бізнес-асоціаціями. Однак, як бачимо, за 10 днів до припинення ПДВ-пільги, результату досі немає.
Нещодавно у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк, який є ініціатором законопроєкту про продовження дії пільги для ІТ-компаній, повідомив, що Міністерство фінансів України не підтримало законопроєкт, а «бій в цьому році за цю норму, на жаль, програно».
Тож, як розуміємо, пільгу зі звільнення від оподаткування ПДВ не буде продовжено, а з 01 січня 2023 року операції з постачання програмної продукції та з програмною продукцією, що відбуваються між резидентами, будуть оподатковуватися ПДВ за загальною ставкою 20%. Що ж стосується операцій із нерезидентами, то режим оподаткування ПДВ визначатиметься в залежності від того, чи визнається відповідна операція операцією з місцем постачання на території України, та, відповідно, чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ, чи ні.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.
З повагою,
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Оподаткування електронних послуг в Україні
988
Дія Сіті – що воно таке та з чим його їдять
26250
Огляд ПДВ-змін у законопроекті 4184, або не Google єдиним
1986
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про «податок на Google»
876
Введення в Україні ПДВ для нерезидентів за надання електронних послуг відкладається до 2022 року
1269
Звільнення від ПДВ операцій з поставки програмної продукції. Чи очікувати змін?
906
Коментар Олександра Мініна щодо впливу Закону №466-ІХ на IT-індустрію в Україні
1221
Україна планує впровадити оподаткування електронних послуг, що постачаються нерезидентами
921
