+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Нерезиденти/постійні представництва – всі на [пере]реєстрацію до податкової

автори: Олександр Мінін, Ярослава Івасюк

12 лютого, 2021 Ексклюзив

У минулому році до Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) внесли низку змін. У цьому матеріалі ми розглядаємо деякі аспекти змін у визначенні платників податку на прибуток підприємств стосовно нерезидентів і їх постійних представництв в Україні.


1.


Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон 466) внесені зміни, зокрема, до п. 133.2. ст. 133 ПКУ, що визначає перелік платників податку на прибуток - нерезидентів:


«133.2. Платниками податку - нерезидентами є:133.2.2. нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому цим розділом».


А до цього у цьому підпункті були «постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України …».


Тобто раніше платником податку на прибуток вважалося власне постійне представництво нерезидента як окрема категорія. Тепер платником податку на прибуток є нерезидент, який отримує доходи джерелом походження з України через постійне представництво.


Які щодо цього виникають наслідки? І які дії і рішення зараз можуть вимагатися практично?


...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 2043

Прокоментувати