+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Яку інформацію про бенефіціарів вправі вимагати банк?

автори: Максим Олексіюк, Ілля Прокоп'єв

04 жовтня, 2019 Ексклюзив

Разом із компаніями-клієнтами ми неодноразово розглядали запити банків щодо надання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) українських юридичних осіб. Це цілком законна процедура, але, як завжди, потрібно розбиратися в деталях. Наприклад, часто банки запитують доволі чутливу інформацію про бенефіціарів, таку як повні реквізити їх документів, або детальну інформацію про місце проживання за кордоном. Але чи законні такі запити банків? Чи є законодавчі обмеження щодо обсягу інформації про бенефіціарів, яку може отримувати банк? Далі ділимося нашим досвідом із цього питання.

Спочатку термінологія

Коли банк запитує інформацію про бенефіціарів, то зазвичай не надає розгорнутих пояснень і обмежується загальними твердженнями щодо необхідності «ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів». Із цих термінів найменш важливі «верифікація» та «вивчення» – це дії, щодо яких у контексті нашого питання не варто особливо замислюватися. Верифікація – це перевірка банком відповідності особи (клієнта, представника) отриманим банком ідентифікаційним даним. Вивчення – загальне поняття, яке охоплює дії банку з отримання інформації про клієнта. В процесі вивчення банк може використовувати не тільки документи, подані самим клієнтом, а й інформацію з публічних джерел.

Найбільше в рамках питання про бенефіціарів нас цікавить саме процес ідентифікації, з яким далі будемо розбиратися детальніше.

Перший крок: загальні правила щодо розкриття інформації про бенефіціарів

Базовий закон1 визначає обсяг інформації про бенефіціарів, необхідної для розкриття в процесі ідентифікації2: ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 478

Прокоментувати