Будівництво: істотне зменшення розміру внесків в розвиток інфраструктури та площ, що передаються місцевим радам

12 Вересня, 2008 Інформаційні листи

Постановою Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо здешевлення вартості будівництва житла” від 27 серпня 2008 року, № 772, що набула чинності 10 вересня 2008 року (далі – “Постанова”), змінено граничні розміри:

  • частки жилої площі в новозбудованих будинках, що передається місцевим радам, і
  • коштів замовників, що залучаються для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів (далі – “Інфраструктура”).

Частку місцевих рад у новобудівлях зменшено до 2%

Забудовники передають місцевим радам частки жилої площі в новобудівлях для формування останніми житлового фонду соціального призначення (відповідно до Закону України “Про житловий фонд соціального призначення”).

Частка жилої площі в новобудовах, що передається забудовниками місцевим радам, не повинна перевищувати 2 % загальної площі квартир у будинку (п. 1 Постанови).  Для порівняння зазначимо, що аналогічний обсяг у Києві дорівнював 7-20% (в залежності від розташування об’єкту) згідно з Рішенням Київради “Про бюджет міста Києва на 2008 рік”.  Дія наведених змін поширюється не лише на зобов’язання забудовників, які почнуть будівництво після набрання чинності Постановою. Вищезазначені зміни торкнуться також забудовників, які вже розпочали будівництво до прийняття Постанови, але термін передачі місцевим радам жилої площі ще не настав.

Розмір внеску в Інфраструктуру буде зменшено у 4-5 разів з 01.01.2009 р.

 Внесок в Інфраструктуру є

  • компенсацією витрат населеному пункту за розширене відтворення Інфраструктури (пропорційно до навантаження на Інфраструктуру об’єктом будівництва/ реконструкції (далі – “Об’єкт”), та
  • платою за право реалізувати свій проект Об’єкта.

Такий внесок є одноразовим і підлягає сплаті до здачі Об’єкта в експлуатацію на підставі договору між населеним пунктом і забудовником.

З 1 січня 2009 року граничний розмір коштів замовників, що залучаються для розвитку Інфраструктури (з урахуванням вартості робіт, передбачених вихідними даними на проектування), не може перевищувати:

  • 5 % [наразі 20 %] вартості будівництва інженерних споруд та нежитлових будинків (крім будівель зазначених нижче), та
  • 2 % [наразі 10 %] вартості спорудження житлових будинків, будівель закладів культури і закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення.

Ми сподіваємося, що надана інформація буде корисною для Вас. Просимо Вас без вагань звертатися до нас у разі виникнення питань стосовно вищезазначених випадків.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Оглядовий лист доступний українською та англійською мовами.

Завантажити pdf-файл оглядового листа (600,0 Kb)

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2008

Перегляди 4970

Прокоментувати