+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Комітет АПУ обговорив поточні та подальші події у галузі оподаткування у зв’язку з (пост)карантином

14 травня, 2020 Хроніки та обличчя

За ініціативи Комітету АПУ з податкового та митного права 12 травня 2020 року відбулося онлайн-обговорення теми «Карантин та посткарантин в оподаткуванні». Про те, які корективи вніс COVID-19 в галузь правники говорили під модеруванням Тетяни Лисовець, Голови Комітету АПУ з податкового та митного права, старшої партнерки АК «Соколовський і Партнери».

«COVID-19 не є джерелом проблеми. Це лакмусовий папірець, який проявив вже давно існуючі проблеми не тільки в питаннях оподаткування, а й права взагалі»

«Самозахист – або звернення до вищих принципів в умовах правового свавілля Держави» – тема доповіді Антоніни Городецької, старшої радниці КМ Партнери, адвокатки. Вона зауважила, що наразі настав час підсумків роботи з державою. На жаль, підсумкова картина, за її словами, є невтішною, адже як законотворці, та і виконавці у своїй роботі не часто керуються законом. Тому свою увагу пані Городецька звернула на кейси найгостріших порушень та запропонувала шляхи убезпечення від їх наслідків. Так, вона розповіла, що, власне, «порушено все, що можна було порушити», а правників та бізнес змушують «грати» за правилами, яких Держава, за словами Городецької, не притримується.

Так, вона згадала про основоположний принцип стабільності оподаткування, який регулярно порушується, зокрема, на прикладі законопроєкту №1210, який «переписує Податковий Кодекс України».

Далі пані Городецька розповіла про регулярні порушення щодо перевірок, ПДВ та невизначеність контролюючого органу. В свою чергу, Тетяна Лисовець нагадала, що, у разі прийняття згаданого нормативного акту, правники зможуть вносити корективи до плану-графіку перевірок. Однак, без огляду на введений мораторій на перевірки, податкова, зокрема, позбавлена права на запит про надання відповідних документів.

Продовжила обговорення Юлія Федосюк, членкиня Ради Комітету з податкового та митного права, head of tax and corporate ASA GROUP, адвокатка. Вона розповіла про особливості податкових перевірок  та застосування штрафних санкцій під час карантину. Так, штрафні санкції зберігаються за 1. Порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку та ренти, 2. Порушення вимог до договорів страхування, 3. Відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу та 4. Порушення відповідних вимог законодавства.

На завершення вебінару, особливості оскарження рішень податкових органів розглянув Роман Блажко, партнер ЮФ «Лекс’Юс», адвокат. З презентацією пана Блажка можна ознайомитися за посиланням.

Перегляди 6144

Прокоментувати