+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Олександр Мінін та Юлія Кривомаз взяли участь у заключному засіданні Комітету АПУ з податкового та митного права у 2021 році

28 грудня, 2021 Хроніки та обличчя

Нещодавно відбулося підсумкове у цьому році засідання Комітету АПУ з податкового та митного права, на якому обговорили податкові зміни, що чекають на нас у 2022. Участь у засіданні взяли старший партнер  Олександр Мінін та старший експерт Юлія Кривомаз.

Під час обговорень власне змін, які на нас чекають у наступному році, не могли не згадати і про недосконалість нашого законодавства з питань податків, що маємо сьогодні. Саме це питання було темою виступу Олександра Мініна. До законодавців є питання технічного плану, є питання по суті, але головне питання – чи може Верховна Рада приймати що завгодно? Та які є запобіжники?

На думку Олександра, запобіжники є і в Конституції України, і в інших законах, але складається враження, що законодавець встановлює обмеження, а потім сам їх і порушує, «встановлюючи закони з порушенням вимог законів».

Хоч і ситуація не дуже оптимістична, але рішення таки можна знайти, звертаючи увагу у першу чергу на такі аспекти, як доцільність та співмірність норм і законів. Олександр нагадав, що є стаття 7 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої, якщо суд навіть першої інстанції вважає норму чи закон такими, що не відповідають Конституції, суд може не застосовувати їх і далі подавати звернення до Верховного Суду та Конституційного Суду для розгляду їх конституційності. Принаймні нагальний захист платники податків мають.

Можна безпосередньо звернутися до Конституційного Суду. Шлях – нелегкий, та й рішень у практиці таких небагато, але все ж це можливо. Наприклад, неодноразово згадували провадження за конституційною скаргою представництва «Андрітз Гайдро ГмбХ» щодо неспівмірності штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

Для розвитку цього напрямку боротьби з «беззаконням у законі», Олександр пропонує Асоціації правників України, об’єднавши зусилля, розпочати з листа-звернення до Конституційного Суду з проханням долучитися до обговорення співпраці. Проект такого листа Олександр та Юлія уже підготували і надалі працюватимуть у цьому напрямку спільно з колегами АПУ.

Переглянути відеозапис засідання можна за посиланням.

Перегляди 518

Прокоментувати