+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Олександр Мінін та Антоніна Городецька виступили на IX Податковому форумі АПУ

02 листопада, 2020 Хроніки та обличчя

30 жовтня 2020 року у форматі онлайн відбувся ІХ Податковий форум, організований Асоціацією правників України.  виступила партнером заходу.

Старший партнер  Олександр Мінін та старший радник Антоніна Городецька були спікерами сесії «Податковий “вінегрет”». Свій виступ спікери присвятили питанню податкових накладних. Так, Антоніна Городецька зауважила, що для того, аби вирішити проблеми пов’язані з податковими накладними, потрібно визначитися з сутністю цього явища. У свою чергу Олександр Мінін нагадав, що наразі в законодавстві відсутнє визначення податкових накладних, хоч їм і присвячена ціла окрема ст. 201 Податкового кодексу. Для вирішення цієї проблеми фахівці запропонували застосування «качиного тесту»: «Якщо воно виглядає, як качка, плаває, як качка, і крякає, як качка, то це напевно і є качка».

Тож які обов’язкові ознаки податкової накладної? Спікери нагадали, що її основне функціональне призначення – документальне підтвердження податкового кредиту. Згадки щодо іншого функціонального призначення податкових накладних у ПКУ відсутні.

Також Олександр та Антоніна наголосили, що реквізити у формі податкової накладної, затвердженій Мінфіном, не відповідають обов’язковим реквізитам за ПКУ. Проте Мінфін не уповноважений змінювати реквізити податкових накладних. Що ж тоді податкові накладні від Мінфіну – це несправжні податкові накладні, і зараз ні в кого немає права на податковий кредит? У такому випадку можна зробити висновок, що так звані податкові накладні не підлягають визнанню за законом і штраф по них також не може бути нарахований.

Ознайомитися із презентацією виступу Олександра Мініна та Антоніни Городецької можна за посиланням.

Перегляди 2144

Прокоментувати