+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Набрання чинності законом щодо переведення садових та дачних будинків у житлові та податкові наслідки такого переведення

29 вересня, 2014 Інформаційні листи

27 вересня 2014 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації в них місця проживання».

Зазначений закон впроваджує можливість зміни статусу дачного і садового будинку на житловий, у разі якщо такий об’єкт відповідає державним будівельним нормам.

Водночас, відповідно до пп. 265.2.2 ПК України садові та дачні будинки (але не більше одного такого об’єкта на одного платника) не відносяться до об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Водночас, житлові будинки відносяться до об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно, відповідно до пп. 265.2.1. ПК України.

Таким чином, переведення садового/ дачного будинку у житловий робить такий будинок об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

Для повноти викладення, звертаємо вашу увагу, що базою оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є загальна площа об’єкта нерухомості. При цьому відповідно до пп. 265.4.1 ПК база оподаткування об’єкта/ об’єктів житлової нерухомості зменшується на: 250 кв. м – для житлових будинків, у разі перебування у власності платника лише будинку/ будинків і на 370 кв. м – для різних об’єктів житлової нерухомості, у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/ квартир та житлового будинку/ будинків. Тобто, обов’язок сплачувати податок на нерухоме майно не виникає у разі переведення дачного/ садового будинку у житловий:

a) якщо загальна площа дачного будинку/ будинків, що переводиться у житловий, менше ніж 250 кв. м;

б) якщо загальна площа дачного будинку/ будинків, що переводиться, та квартири/ квартир, що також знаходяться у власності платника податків, разом менше ніж 370 кв. м.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2014

Перегляди 3184

Прокоментувати