+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Юлія Кривомаз виступила на онлайн-заході Комітету АПУ «Проблемні питання ПДВ»

13 лютого, 2023 Хроніки та обличчя

09 лютого 2023 року Комітетом АПУ був проведений захід, присвячений обговоренню проблемних питань стосовно податку на додану вартість (далі – ПДВ).

На засіданні виступила старший радник  Юлія Кривомаз з темою «ПДВ не по-європейськи», в межах якої детально розглянула проблему неприйняття таблиць платника ПДВ та деяких змін в строках реєстрації податкових накладних (далі – ПН), а також в розмірах штрафів за їх несвоєчасну реєстрацію.

Відповідно до законодавства зареєстрована ПН є достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Проте наразі питання ПДВ загалом (і йдеться не тільки про бюджетне відшкодування) керується в ручному режимі. Як зазначає Юлія, право на податковий кредит ще треба «завоювати». Фактично встановлюються додаткові вимоги: подається Таблиця даних платника податку, пояснення, первинні документи.

Платники податків вимушені діяти «на упередження», подаючи «купу» додаткових документів, а при блокуванні ПН – весь процес збору і подання документів починається заново. А все тому, що Постановою КМУ № 1165 посадовим особам контролюючого органу надається значний рівень дискреції, що створює поле для зловживань. Потенційно контролюючий орган, маючи принципову позицію не враховувати Таблицю того чи іншого платника, завдяки критерію «інше» може з будь-яких підстав відмовляти платнику у врахуванні його Таблиці і відправляти його на нове коло збору та подачі документів, блокуючи ПН.

Щоб якось вирватися із замкненого кола, пропонується Покупцям не боятися зупинки реєстрації ПН, а передбачати в договорах положення, що частина оплати вартості товару в розмірі, що відповідає сумі ПДВ, сплачується контрагенту після реєстрації ПН в ЄРПН. Постачальникам зі свого боку не визнавати податкові зобов’язання з ПДВ по заблокованих ПН з посиланням на те, що ПН складається в момент виникнення зобов’язань. Якщо податковий орган заперечує правомірність реєстрації ПН, то тим самим імпліцитно він, виходить, заперечує і виникнення у постачальника зобов’язань з ПДВ.

Така практика не виключає ризиків, проте при масовому підході поступово перекладе тягар на плечі податкової. Надалі спільними зусиллями потрібно намагатися запровадити позитивні зміни і на рівні законодавства.

Ознайомитися з презентацією Юлії можна за посиланням.

Перегляди 1625

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Строки звернення з позовом про стягнення «старого» бюджетного відшкодування з ПДВ: врахування правової позиції Верховного Суду чи «гра у кості»? 04 жовтня, 2023    330

Строки стягнення бюджетного відшкодування з ПДВ: що змінилося після рішення Великої Палати Верховного Суду? 01 березня, 2023    1039

Справи про блокування/додаткові вимоги при реєстрації ПН з погляду природи ПДВ як непрямого податку.
Чи може покупець оскаржувати блокування реєстрації накладної?
23 грудня, 2022    347

Олександр Мінін взяв участь у круглому столі «Виклики для податкової системи України у час війни в контексті співпраці з ЄС» 09 грудня, 2022    386

Рішення Суду Справедливості ЄС щодо національної практики податкових органів не визнавати право платника податку на зменшення суми ПДВ у зв’язку з вчиненням порушення постачальником, який виставив рахунок-фактуру 14 листопада, 2022    460

Проблеми ПДВ, що найяскравіше проявилися зараз в Україні
(або чому ПДВ в Україні НЕ відповідає системі ПДВ в ЄС)
26 жовтня, 2022    552

Олександр Мінін та Юлія Кривомаз виступили на ХІ Податковому форумі АПУ 26 жовтня, 2022    1772

Верховна Рада прийняла законопроект № 4184: «податок на Google» та інші важливі зміни 09 червня, 2021    2275

Президент підписав Закон, що знижує ставку ПДВ для сільгосппродукції 23 лютого, 2021    1282

Огляд ПДВ-змін у законопроекті 4184, або не Google єдиним 22 лютого, 2021    2081

Про що свідчить статистика ПДВ? 16 жовтня, 2020    4700

Звільнення від ПДВ «заднім» числом: що робити? 02 квітня, 2020    1361

Прокоментувати