+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

З 01 січня 2023 року закінчується ПДВ-пільга для IT-сектору

26 грудня, 2022 Інформаційні листи

Пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було передбачено звільнення операцій з постачання програмної продукції, а також операцій з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті, від оподаткування податком на додану вартість у період з 01 січня 2013 року до 01 січня 2023 року.

Чинні норми законодавства передбачають, що звільнення від оподаткування ПДВ буде діяти тільки до 2023 року, тобто зовсім скоро пільга перестане діяти.

Ще у липні 2022 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт 7611, яким пропонується продовжити пільгу зі звільнення від оподаткування ПДВ програмної продукції на наступні 5 років (до 2028 року). З того часу законопроєкт перебуває на розгляді у профільному комітеті, який так і не зумів надати свій висновок протягом майже 5 місяців.

Останні декілька місяців ІТ-спільнота активно піднімала питання про збереження норми щодо звільнення від сплати ПДВ програмної продукції, зверталася до представників влади та проводила зустрічі із бізнес-асоціаціями. Однак, як бачимо, за 10 днів до припинення ПДВ-пільги, результату досі немає.

Нещодавно у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк, який є ініціатором законопроєкту про продовження дії пільги для ІТ-компаній, повідомив, що Міністерство фінансів України не підтримало законопроєкт, а «бій в цьому році за цю норму, на жаль, програно».

Тож, як розуміємо, пільгу зі звільнення від оподаткування ПДВ не буде продовжено, а з 01 січня 2023 року операції з постачання програмної продукції та з програмною продукцією, що відбуваються між резидентами, будуть оподатковуватися ПДВ за загальною ставкою 20%. Що ж стосується операцій із нерезидентами, то режим оподаткування ПДВ визначатиметься в залежності від того, чи визнається відповідна операція операцією з місцем постачання на території України, та, відповідно, чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ, чи ні.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2022

Перегляди 422

Прокоментувати